Novinky

Výsledek Zlatého utkání

Hned čtrnáct gólů viděli diváci Zlatého utkání v Jihlavě. Souboj trojnásobných mistrů světa a zlatých olympijských medailistů skončil smírně 7:7. Nagano – Zlatý hattrick 7:7 (0:2, 3:2, 4:3). Branky a nahrávky: 28. Hejduk (Reichel, Ručinský), 33. Ručinský (Hejduk, Reichel), 34. Straka (Šlégr, Jágr), 41. Ručinský (Reichel), 48. Jágr (Straka), 49. Moravec (Hamrlík, Hejduk), 55. Patera (Moravec, Šlégr) – 13. Vlasák (Kucharčík, Hlinka.), 15. Ujčík (Pilař, Martínek), 22. Hlinka (Vlasák), 36. Kucharčík (Vlasák, Martínek), 41. Broš (Čajánek), 52. Hlinka (Pilař), 57. Kucharčík (Hlinka, Vlasák).

U19: CZE - SUI 1:0

Jediný gól z 38. minuty rozhodl druhý souboj české devatenáctky se Švýcarskem. Česko – Švýcarsko 1:0 (0:0,1:0, 0:0). Branky a nahrávky: 38. Greš.

U20: RUS - CZE 7:0

Jen jednu třetinu utkání hráli čeští junioři vyrovnanou partii se soupeřem z Ruska, poté inkasovali sedm branek a na turnaji v Jönköpingu si připsali druhou prohru. Rusko - Česko 7:0 (0:0, 4:0, 3:0).

U20: SWE - CZE 7:2

Čeští junioři odstartovali turnaj čtyř zemí v Jönköpingu vysokou porážkou 2:7 s domácím Švédskem. Švédsko - Česko 7:2 (3:0, 1:2, 3:0). Branky: 8. Brodecki, 11. A. Karlsson, 13. Holmström, 39. Englund, 42. Ehn, 47. Engvall, 50. Borgman - 37. Piegl, 38. Prokeš.

Ženy: CZE - RUS 3:6

Ani v druhém souboji s Ruskami nebyly české ženy úspěšné. Tentokrát svým soupeřkám podlehly 3:6. Třetí duel je na programu ve Znojmě v neděli 31. srpna. Česko – Rusko 3:6 (1:3, 2:1, 0:2). Branky a nahrávky: 14. Přibylová (Vanišová), 23. Kaplanová, 38. Lásková (Manhartová) – 4. Batalovová (Šibanovová), 9. Ďupinová (Šibanovová), 15. Sosinová (Smolinová, Kolmykovová), 21. Ščukinovová (Smolinová), 46. Sosinová (Ščukinovová), 49. Kolmykovová (Batalovová).

U19: CZE - SUI 4:0

Reprezentační devatenáctka má za sebou první utkání se Švýcarskými juniory, přehrála je jasně 4:0. Česko – Švýcarsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Branky a nahrávky: 20. Kuťák (Ollender, Gřeš), 30. Ordoš (Beneš, Král), 48. Ollender (Kuťák, Sklenička), 48. Christov (Hladiš).

Ženy: CZE - RUS 3:4

České hokejistky těsně prohrály první ze tří duelů s Ruskem, když o vítězství soupeře rozhodla branka z 58. minuty. Česko – Rusko 3:4 (0:1, 2:1, 1:2). Branky a nahrávky: 36. Vanišová (Tejralová, Přibylová), 38. Přibylová (Lásková), 52. Chmelová (Povová) – 9. Děrgačevová (Ďupinová, Pavlovová), 31. Bělovová (Sosinová), 43. Smolinová (Sosinová), 58. Kozlovská (Smolinová).

Výročí narození K. Rachůnka

Věku pětatřiceti let by se dnes dožil Karel Rachůnek, vynikající český hokejista, mistr světa z roku 2010, člen Síně slávy českého hokeje, který tragicky zahynul při letecké havárii v roce 2011.

Ženy: CZE - SVK 5:0

České hokejistky sehrály v Hodoníně přípravný duel se Slovenskem. Soupeřkám nedaly šanci a zvítězily jasně 5:0. Česko – Slovensko 5:0 (3:0, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 12. Polenská (Manhartová, Studentová), 15. Povová (Chmelová), 20. Přibylová (Zíková), 56. Polenská (Manhartová, Mrázová), 56. Mastná (Mrázová).

Kempy reprezentace U16

Na web byly přidány informace ke čtyřem zářijovým jednodenním kempům reprezentace U16. Trenéři zveřejnili místa konání a pozvánky.