Články

V Třinci probíhá devátý ročník President Cupu
Jako již tradičně, i tento rok se do Třince sjely české i mezinárodní dorostenecké výběry, aby se utkaly o President Cup. Turnaj probíhá ve Werk Areně a Mini Werk Areně od pátku 4. do neděle 6. srpna.
U18: Prohra mrzí, ale hlavní je postup, hlásí kapitán Hlinský
Byly to nakonec velké nervy. Osmnáctka k jistotě postupu do semifinále Hlinka Gretzky Cupu potřebovala neprohrát o pět a více gólů, což ale nebylo po čtyřiceti minutách a skóre 0:4 vůbec jisté… Češi nakonec ve třetí třetině zvrátili černý scénář a postup si pojistili dvěma góly. Kapitán českého týmu Adam Martin Hlinský věří, že když jeho tým sehraje s Finskem podobné utkání jako proti USA, zvládne se prokousat do finále.
U18: Češi na Švédy nestačili, i tak postupují do semifinále!
Česká reprezentace do 18 let našla na Hlinka Gretzky Cupu prvního přemožitele. Je jím Švédsko, které ale i přes výhru 4:2 do semifinále nepostoupí. Češi se naopak mohou radovat, díky příznivému skóre jim připadlo rovnou první místo, což znamená semifinálový souboj s Finskem. Vyhrocený duel s výběrem Tre Kronor sledovala v Břeclavi návštěva 3126 diváků!
Sledujte živě zápasy 3. dne Hlinka Gretzky Cupu
Prostřednictvím YouTube kanálu Českého hokeje můžete v přímých přenosech sledovat všechny zápasy břeclavské části Hlinka Gretzky Cupu. Třetí den vrcholí základní skupiny, hrají se zápasy Německo – USA a Česko – Švédsko.
Turnaj pěti zemí U17 v Chomutově začíná. Sledujte zápasy na streamu
Reprezentační sedmnáctky se sjedou od pátku 4. srpna do severočeského Chomutova na již tradiční Turnaj pěti zemí. Hned v prvním utkání hraném v pátek narazí Česko na Švýcary, Slováci se zase na úvod střetnou se silným výběrem USA. Všechna utkání bude možné sledovat na streamu.
Se Švédskem hrajeme o všechno, musíme k tomu tak přistoupit, velí Čermák
V úterním zápase Češi porazili Německo 6:2 a připsali si důležité body do tabulky. Hlavní trenér výběru U18 David Čermák však nebyl po zápase s výkonem svých svěřenců zcela spokojený. „Po první třetině jsme vedli jen 1:0. Němci samozřejmě cítili šanci a hráli dál, sami jsme si to zkomplikovali,“ říkal po úterním zápasu.
Fanoušci jsou skvělí, říká Pohludka. Semifinálového soupeře zatím neřeší
Češi ve druhém zápase skupiny navázali na úvodní výhru proti Spojeným státům americkým a dokázali zvítězit i proti Německu. Cenu pro nejlepšího hráče zápasu za Čechy převzal útočník Šimon Pohludka, který otevíral skóre zápasu v závěru první třetiny. „Já jsem víceméně věděl, co udělám na toho gólmana, takže jsem prostě jen doufal, že to vyjde,“ popisoval svoji střelu po zápase.
Češi porazili i Němce a jsou blízko postupu do semifinále!
Česká osmnáctka na Hlinka Gretzky Cupu zvládla i druhé utkání, po výběru USA výrazným rozdílem porazila i Německo. Klíčová byla pasáž na startu druhé třetiny, kdy Češi odskočili do vedení 4:0. Velký zápas zažil Matyáš Humeník, který vsítil první branku v národním týmu!
OBRAZEM: Tradiční seminář u Břeclavi nabídl zahraniční hosty
Seminář pro trenéry z celého Česka je již stabilní součástí každého Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi. V nedalekém hotelu Celnice došlo na přednášky o trénincích Spojených států amerických nebo na výsledky testů reprezentantů a hráčů z nejvyšších soutěží juniorů a dorostu. Objevily se zde známé tváře – mezi přednášejícími i mezi posluchači. Všichni zájemci pak mohli zhlédnout i oba zápasy úvodního dne turnaje v Břeclavi.
Sledujte živě zápasy 2. dne Hlinka Gretzky Cupu
Prostřednictvím YouTube kanálu Českého hokeje můžete v přímých přenosech sledovat všechny zápasy břeclavské části Hlinka Gretzky Cupu. Druhý den se hrají duely USA – Švédsko a Česko – Německo.