Články

U16: Oba týmy jsou nadále stoprocentní. Padly i tři góly za 24 sekund
Turnaj čtyř týmů v rakouském Salcburku se přehoupl do své druhé poloviny, ale česká šestnáctka pokračuje ve své krasojízdě. Červení nejprve v napínavé bitvě zdolali o rok starší tým Salcburku, bílý český celek si díky velmi povedené druhé třetině poradil s mladším týmem Red Bullu jasně 11:1.
U20: Výborná třetí třetina zajistila Čechům výhru 3:2 nad Slovenskem
Po těsné prohře s Finskem čekalo na českou dvacítku Slovensko. Po výborném startu přišla ne příliš povedená druhá třetina, ve které hrál český výběr třikrát v oslabení. Svěřenci Patrika Augusty nakonec vydolovali výhru ve třetí třetině a nic na tom nezměnil ani závěrečný gól slovenského týmu. Česko tak zdolalo Slovensko 3:2, vítězný gól si připsal obránce Jakub Dvořák.
Matyáš Šapovaliv patří k tahounům české reprezentace do dvaceti let. Potvrzuje to i na právě probíhajícím Turnaji pěti zemí, který je ve své polovině. Ještě před ním ale mladý útočník promluvil třeba o další sezoně.
U20: Češi na výkon proti Švýcarům nenavázali, s Finy padli 1:2
Turnaj pěti zemí pokračoval se svém programu a česká dvacítka se utkala s Finy. Svěřenci Patrika Augusty, tentokrát již ve svých dresech, drželi se svým soupeřem krok až do samotného závěru. Po brance Šapovaliva však Češi usnuli na vavřínech a během pár minut o vedení přišli. K vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra v šesti, a tak český tým prohrál s Finskem 1:2.
Ženy: Sladká odplata! Češky v odvetě smetly Finky 6:2
Po ubojované výhře nad Švédskem přišla na řadu odveta proti Finkám. Již od samotného úvodu diktovaly tempo utkání Češky, které se již v první části dostaly do tříbrankového vedení. Ve skvělé aktivitě navíc pokračovaly i nadále a nenechaly se rozhodit ani změnou ve finském brankovišti. Dvěma góly se blýskla Tereza Vanišová.
U16: Premiéru jsme zvládli na jedničku, myslí si Ruml. Spokojení jsou i trenéři
Hráči ročníku 2008 si připisují své první reprezentační starty. Nyní za sebou mají polovinu turnaje čtyř týmů v rakouském Salcburku, kde se zatím ukazují v tom nejlepším světle. Počínání svých svěřenců na turnaji zhodnotil ve volném dnu asistent trenéra Milan Plodek a o své dojmy se podělil také obránce Ondřej Ruml.
U16: Sekundy od čistého konta i těsná výhra. Šestnáctka opět skolila Salcburk
Ve čtvrtečním programu turnaje čtyř týmů v Salcburku si oba české celky prohodily soupeře. Červený výběr si po vyrovnané první třetině poradil s vrstevníky ze Salcburku. Bílý tým české šestnáctky odehrál se sedmnáctkou Red Bullu těsnější utkání, které se lámalo až v posledních minutách.
Ženy: Další prohru Lvice nepřipustily, nad Švédkami vyhrály 4:3
Navzdory nepříznivému úvodu si Češky dokráčely pro premiérové vítězství v této sezoně. Po těsné prohře s Finskem si české barvy spravily chuť proti Švédkám, které porazily 4:3. Parádním výkonem se blýskla česká gólmanská naděje Michaela Hesová, která podržela svůj tým v klíčových momentech zápasu. Lvice si tak připisují první tři body na turnaji Euro Hockey Tour.
Přehled nejvýznamnějších změn pravidel ledního hokeje pro sezonu 2023/24
IIHF zveřejnila novou, upravenou podobu pravidel ledního hokeje pro následující sezonu 2023/24. Tímto dokumentem se budou nově řídit všechny evropské soutěže a také zápasy mistrovství světa ve všech kategoriích. Nová pravidla tak plátí i pro české soutěže od těch nejnižších mládežnických v regionech, až po Tipsport extraligu.
Ženy: K výsledku chceme dojít správným způsobem, hlásí trenérka MacLeodová
Trenérkou české ženské reprezentace je Kanaďanka Carla MacLeod už skoro rok a půl. Za tu dobu odvedla kus práce, nejvýraznějším ohodnocením je zatím bronz z letošního světového šampionátu. Po něm měl tým dlouhou pauzu, sešel se teprve před pár dny v Chomutově. Teď se snaží zapsat co nejlepší výsledek na turnaji ve finském Vierumäki, odkud trenérka o současné situaci hovořila.