Články

Kanaďanky jsou juniorskými mistryněmi světa
Třikrát za sebou vyhrály mistrovství světa žen do osmnácti let hráčky Spojených států, tentokrát však titul neobhájily. Ve finálovém utkání hraném v PSG areně ve Zlíně se radovaly hokejistky Kanady. Třetí příčka připadla po boji Švédkám, které udolaly Němky. Ve vyrovnaném souboji o záchranu měly nakonec více štěstí reprezentantky Ruska, které poslaly do nižší divize tým Švýcarska.
České hokejistky končí šesté, nestačily na Finky
Nejvyšší návštěva turnaje obohatila duel o konečné páté místo na světovém šampionátu žen do osmnácti let. Více než tři tisícovky fanoušků hnaly družinu Tomáše Výtiska za druhým vítězstvím na mistrovství a přestože od ní nebyly Češky daleko, nakonec se musely před soupeřem sklonit. Seveřanky trpělivou hrou duel zvládly a zvítězily 5:3.
Juniorskými mistry světa jsou Švédové, Češi skončili pátí
Juniorské mistrovství světa roku 2012 je minulostí, z vítězství se raduje po finálové výhře nad Ruskem tým Švédska. Čeští mladíci vylepšili loňské umístění a obsadili konečné páté místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Petr Mrázek.
Švédové slaví zlatý úspěch, domácí Kanada bere bronz
Mistrovství světa hráčů do dvaceti let je definitivně za námi. Včerejší den rozluštil poslední dílek tajenky. Ve finále Švédové udolali Finy po prodloužení, o několik hodin dříve si Kanada smlsla na Finsku. Čeští hokejisté tento den již nehráli, na turnaji tedy skončili na pěkném pátém místě.
Český tým bude hrát v Přerově s Finskem od 19 hodin
Na základě návrhu zástupců Českého svazu ledního hokeje schválil direktoriát mistrovství světa žen do osmnácti let výměnu začátků pátečních utkání o páté místo a o udržení, které se budou hrát na Zimním stadiónu v Přerově. Švýcarsko s Ruskem budou hrát o udržení již od 15:00 hodin, zatímco začátek zápasu Finsko – Česká republika o páté místo byl přesunut na 19:00 hodin. Ve stejný den, tedy v pátek 6. ledna 2011, proběhnou ve zlínské PSG aréně semifinálová utkání USA – Německo od 15:00 hodin a Kanada – Švédsko od 19:00 hodin.
Prestižní turnaj reprezentačních sedmnáctek ovládli Rusové
Již několik led pořádá Hockey Canada na přelomu let v termínu juniorských světových šampionátů prestižní turnaj World Hockey Challenge. Na jednom místě se schází nejlepší hráči věkové kategorie do sedmnácti let. Ve Windsoru se stejně jako v minulém roce představila také česká reprezentace a obsadila osmou příčku z deseti účastníků. Vítězství v turnaji patří týmu Ruska, který ve finálovém klání předčil Spojené státy.
Češky nestačily na Němky, v Přerově si zahrají o páté místo
České reprezentantky do osmnácti let ve čtvrtfinálovém utkání mistrovství světa podlehli Němkám, a sen o medailích tak pro ně skončil. Češky se trápily především v zakončení a proměnily pouze jedinou brankovou příležitost, naopak Německo se prosadilo dvakrát, což stačilo na těsné vítězství. V boji o pátou příčku čeká svěřenkyně trenéra Tomáše Výtiska Finsko.
Seminář trenérů ligy žen navštívila Melody Davidsonová
V úterý 3. ledna 2012 se ve Zlíně konal seminář trenérů ligy žen. České trenéry poctila návštěvou hlavní skautka Hockey Canada, bývalá trenérka kanadské A-reprezentace Melody Davidsonová. Součástí jejího programu bylo kromě zhlédnutí zápasů i přednáška o kanadském rozvojovém programu.
Výběr hráček do patnácti let se představí ve Zlíně
Nejmladší reprezentační výběr žen se představí v sobotu 7. a v neděli 8. ledna 2012 ve Zlíně. Česká patnáctka svede na Zimním stadionu Luďka Čajky dva souboje se stejně starými Slovenkami.
Rekord v návštěvnosti MS žen do osmnácti let překonán
Už základní část stačila k tomu, aby mistrovství světa žen do osmnácti let pořádané v České republice překonalo návštěvnický rekord všech šampionátů pořádaných v této věkové kategorii. Dosavadních dvanáct utkání vidělo v obou pořadatelských městech 10 100 diváků, z toho 7 000 v Přerově a 3 100 ve Zlíně.