Články

Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Tomáš Rachůnek
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Tomáše Rachůnka na protihráče Vojtěcha Němce, za který mu byl v utkání HC Kometa Brno – HC Sparta Praha uložen vyšší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Faul loktem.
Ve finském Kuortane se sejdou čtyři výběry hráčů do sedmnácti let
Reprezentační sedmnáctku čeká ve dnech 11. až 13. dubna 2014 poslední akce letošní sezóny. Svěřenci trenérů Pavla Arnošta a Petra Studničky cestují do Finska. V Kuortane se sejdou výběry Česka, Finska, Ruska a Švédska.
Přerov a Prostějov uvidí nejmladší reprezentační hokejistky
Ve dnech 11. a 12. dubna 2014 budou v Přerově a Prostějově sehrána dvě utkání reprezentačních výběrů hokejistek do patnácti let Česka a Maďarska. V Přerově se hraje v pátek od 18:15, v Prostějově v sobotu od 13:00.
Reprezentaci U16 čekají čtyři duely ve Švédsku
Reprezentační výběr hráčů do šestnácti let má v dubnu nabitý program. Ve středu 9. února 2014 čeká svěřence trenérů Reichela a Augusty přípravné utkání se Švédskem, o dva dni později odstartuje v Oskarshamnu turnaj čtyř zemí. Po návratu hostí ve dnech 18. a 19. dubna Prostějov dva zápasy se Slovenskem.
Osmnáctka si připsala dvě těsné výhry nad Slováky
Start mistrovství světa hráčů do osmnácti let se blíží a český tým finišuje přípravy na nejdůležitější akci sezóny. Před odletem do Finska se svěřenci trenéra Jakuba Petra sešli v Břeclavi. V rámci přípravného kempu změřili dvakrát síly se Slováky. Nejprve zvítězili na hřišti soupeře 5:4 a těsnou výhru, tentokrát v poměru 2:1, pak zopakovali také na domácí půdě. Nyní již české mladíky čeká cesta do Finska a poslední přípravný duel, ve kterém vyzvou Švédsko.
Rozhodnutí Sportovně-technické komise ČSLH: SC Kolín
Sportovně technická komise ČSLH se zabývala startem hráče Kryštofa Kulhánka v utkání baráže o I. ligu ČR SC Kolín – LHK Jestřábi Prostějov, které se hrálo 2. 4. 2014 a skončilo výsledkem 5:4 po samostatných nájezdech.
Poslední díl jedinečného hokejového magazínu na kanálu SPORT 5
Exkurze do českého prvoligového a mládežnického hokeje je pomalu u konce. V posledním díle exklusivního Hokejového magazínu na televizním kanále SPORT 5 navštívíme obchod s hokejovými potřebami a ukážeme, jak dobře pořídit hokejovou výstroj.
Druhý krok splněn! Češky rozhodly o vítězství až v závěru
Den po otevíracím utkání domácího šampionátu nastoupily české hokejistky do bitvy s houževnatým Rakouskem. Jejich vedení se sice ve třetí třetině stalo minulostí, když inkasovaly vůbec poprvé na turnaji, ale tři minuty před koncem kapitánka Alena Polenská přece jen zařídila druhé vítězství národního týmu.
Sedmnáctka má za sebou tři utkání ve Švýcarsku, zaznamenala dvě výhry
Reprezenatce hráčů do 17 let sehrála ve dnech 3. až 5. dubna 2014 tři utkání ve švýcarském Zuchwilu. Svěřenci trenérů Pavla Arnošta a Petra Studničky zaznamenali vítězství v prvních dvou duelech, v třetím zápase zvítězil domácí tým, který rozhodl až v samostatných nájezdech.
Talentovaní rozhodčí – tentokrát na ledě
Mladí hokejisté 8. tříd a mladší dorostenci se střetli o titul mistra republiky ve svých kategoriích na pětidenním turnaji ve Zlíně. Jejich zápasy řídili vybraní talentovaní rozhodčí z rozvojového programu. Komise rozhodčích ČSLH tak navázala na tři úspěšné semináře v Přerově, Třebíči a Berouně.