Články

Změna termínu utkání ELH: HC Oceláři Třinec - Mountfield HK
Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček schválil po prověření všech skutečností změnu termínu utkání 35. kola nejvyšší soutěže mezi HC Oceláři Třinec a Mountfield HK, které se mělo hrát v úterý 6. ledna 2015 od 17:00 hodin ve Weerk Aréně. Utkání bude sehráno v náhradním termínu, a to v pondělí 12. ledna 2015 od 17:00 hodin.
Finále juniorského šampionátu si zahraje Kanada s Ruskem
Rusko sice v základní skupině ztrácelo body, ale ve vyřazovacích bojích válcuje favority. Rusové po USA vyřadili i Švédsko, které porazili 4:1. Druhé semifinále ovládla suverénně domácí Kanada, která Slovensku nasázela pět branek. S elitní skupinou juniorského šampionátu se minimálně na rok loučí Německo, které v boji o udržení nestačilo na Švýcarsko.
Češi čtvrtfinále se Slovenskem nezvládli
Český tým nedokázal navázat na vynikající výkon s Ruskem a do bojů o medaile nezasáhne. Rusko vyřadilo USA. Skandinávské derby zvládli lépe Švédové. Kanada rozstřílela Dánsko. Švýcarsko vykročilo za udržením.
Rozhodnutí předsedy DK ELH: HC Energie Karlovy Vary
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě skutečností uvedených v zápise o utkání zabýval ve zkráceném řízení situací, při které byla v třetí třetině utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha zaházena ledová plocha v prostoru za brankou hostí papírky. V případě najetí hráče nebo rozhodčího na papírové ústřižky přitom může dojít i k vážnému zranění.
Osmnáctka v Zuchwilu nestačila jen na Finy
Reprezentační osmnáctka sehrála v termínu od 26. do 30. prosince 2014 čtyři utkání v rámci turnaje pěti zemí ve švývcarském Zuchwilu. Svěřenci trenérů Jakuba Petra a Petra Svobody si připsali tři výhry a jendu prohru. Nestačili pouze na celkové vítěze turnaje, hokejisty Finska.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Jiří Gula
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Jiřího Guly, za které mu byl v utkání HC Verva Litvínov – PSG Zlín uložen menší trest za Nafilmovaný pád nebo přehrávání.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Tomáš Frolo
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Tomáše Frola na protihráče Zdeňka Okála, za který mu byl v zápase HC Verva Litvínov – PSG Zlín uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Napadení.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Jakub Jeřábek
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu klubu Mountfield HK zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Jakuba Jeřábka na protihráče Dávida Skokana, za který mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – Mountfield HK uložen menší trest za Vražení na hrazení.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Peter Mikuš
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Petera Mikuše na protihráče Jakuba Jeřábka, za který mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – Mountfield HK uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce zápasu za Faul kolenem.
Vítězství nad Ruskem posunulo český tým do vyřazovacích bojů
Český tým zvládl veledůležité utkání s Ruskem a do čtvrtfinále postupuje z druhého místa. Švédsko zlomilo odpor Švýcarska ve druhé třetině a základní skupinou prošlo bez bodové ztráty. Kanada předčila Ameriku. Finsko porazilo Německo 2:0.