Články

České juniorky bronz neobhájily, na Rusko nestačily ani podruhé
České hokejistky do 18 let zůstaly na mistrovství světa v Buffalu bez medaile. V zápase o bronz podlehly Rusku jednoznačně 1:5, sborné tak vyšla odveta za loňskou porážku v Budapešti a získalo svůj první cenný kov v historii šampionátů. Zlato připadlo domácím Spojeným státům.
Ženská osmnáctka se v Buffalu porve s Ruskem o bronz
Historické překvapení se nekonalo. České hokejistky do 18 let podlehly v semifinále světového šampionátu domácím Spojeným státům 0:5 a čeká je souboj, na který se defakto celý rok připravovaly. Třetí příčku z loňské Budapešti bude národní tým hájit proti Rusku, které loni v zápase o bronz zdolal 1:0.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Jiří Černoch
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Jiřího Černocha na protihráče Karola Koríma, za který mu byl v zápase HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Sparta Praha udělen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Vražení na hrazení.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Jekabs Redlihs
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Jekabse Redlihse na protihráče Jiřího Marušáka, za který mu byl v zápase PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary udělen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Vysokou hůl.
České juniorky opět prolomily čtvrtfinále a jdou hrát o medaile!
Základní skupinu odehrály hokejistky do 18 let bez bodového zisku, klíčovou bitvu mistrovství světa v Buffalu ovšem zvládly. Ve čtvrtfinále proti Švédsku si vypracovaly tříbrankové vedení a i přes hektický závěr mohly slavit vítězství 4:3. Národní tým tak potřetí v řadě postoupil mezi nejlepší čtyřku a dál může snít o obhajobě bronzových medailí z loňské Budapešti!
Změna pravidla o nasazování hráčů k utkáním ELH a I. ligy ČR
Výkonný výbor ČSLH na svém jednání dne 8. ledna 2015 schválil úpravu pravidla pro nasazování juniorů v soutěžích ELH a I. liga ČR od sezóny 2015/16. Družstva mohou k utkáním nastoupit v maximálním počtu 20 hráčů do pole s tím, že z těchto může být maximálně 18 hráčů ročníku narození 1995 a starší. Další 2 junioři (hráči ročníku narození 1996 a mladší), kteří mohou nastoupit k utkání nad rámec uvedených 18 hráčů do pole, musí splňovat podmínky k startu za reprezentační tým České republiky. Brankáři mohou k utkáním nastoupit bez jakéhokoli omezení.
Senzační vedení nevydrželo. Češky jdou ve čtvrtfinále MS na Švédsko
Proti Kanadě chtěly české hokejistky do 18 let odehrát další dobrý zápas, cíl se jim ale nepovedl. Přestože po gólu kapitánky Pejzlové senzačně vedly, favorizovaný soupeř utkání ve druhé třetině dokonale otočil a vyhrál 7:1. Nejdůležitější utkání světového šampionátu ale čeká národní tým v noci z pátka na sobotu.
Rozhodnutí sportovně-technické a disciplinární komise ČSLH
Sportovně-technická komise ČSLH se zabývala utkáním I. ligy ČR LHK Jestřábi Prostějov – HC AZ Havířov 2010 (20. 12. 2014), které bylo z důvodu bezpečnosti aktérů a po dohodě s trenéry a kapitány obou týmů předčasně ukončeno. Protože utkání bylo ukončeno po odehrání druhé třetiny, ponechala sportovně-technická komise ČSLH v platnosti výsledek dosažený na hřišti.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Vojtěch Mozík
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu klubu PSG Zlín zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Vojtěcha Mozíka na protihráče Roberta Říčku, za který mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – PSG Zlín uložen menší trest za Podražení.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Tomáš Doležal
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Tomáše Doležala, za které mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – HC Slavia Praha udělen trest ve hře za Úder hlavou.