Články

ELJ: Přes pauzu zůstane řada otazníků. Relativní klid mají jen Brno a Třinec
Reprezentační přestávka dopřeje účastníkům DHL extraligy juniorů oddech šest kol před koncem základní části. Až se vrátí do zápasového tempa, většina z nich stále bude mít o co hrát. Zejména v západní skupině, která dál nabízí velmi dramatický vývoj a nic jistého ještě nemá ani její vedoucí celek.
Taháky týdne: Reprezentace jdou do akce! Ve hře budou téměř všechny výběry
Druhý listopadový týden je vyplněn reprezentačními akcemi. A-tým zahájí sezonu a cestu na domácí mistrovství světa na Turnaji Karjala, U18 míří do Hämeenlinny a U17 bojuje na World Hockey Challenge v Kanadě. Ženy čeká EHT v Německu a hokejistky do osmnácti let zase finský Turnaj čtyř zemí.
Ženy: Rozpis MS 2024 zveřejněn. Češky čekají čtyři soupeřky
Kanadské MS žen v roce 2023 vyneslo Češky do bronzových výšin. Známy jsou už i základní skupiny a rozpis pro nadcházející světový šampionát, který tentokrát pořádají Spojené státy americké.
U17: Češi nadělili Kanadě čtyři branky. Čisté konto pro Štěbetáka!
Den po vysoké porážce s USA se česká sedmnáctka představila proti kanadskému červenému výběru. Svěřenci Pavla Patery do utkání výborně vstoupili a hned ve druhé minutě se mohli radovat z vedení. Poctivou obrannou hrou a výbornou třetí třetinou si pak zajistili výhru 4:0. Velkou měrou k vítězství přispěl brankář Ondřej Štěbeták, který byl za vychytanou nulu vyhlášen hvězdou zápasu.
ELD: Šámal hrál region, teď válí v extralize. Vždycky jsem se snažil makat, líčí
Že se mladému hráči v hokeji zrovna nedaří podle představ, ještě není důvod k tomu, aby se vzdal a zapomněl na svoje sny. Šestnáctiletý útočník pražské Slavie Viktor Šámal je toho zářným důkazem. Minulou sezonu strávil v regionální lize a teď patří k nejproduktivnějším hráčům dorostenecké extraligy!
U17: Bleskový start zastínila americká kanonáda
Den po vydřeném vítězství s Kanadou po nájezdech narazila česká sedmnáctka na Spojené státy americké. Chvíli po startu sice využili Češi zaváhání soupeře, následně ale převzal otěže zápasu zámořský sok.
Navýšení financí pro Akademie a Sportovní centra mládeže
Výkonný výbor schválil návrh prezidenta Českého hokeje Aloise Hadamczika zvýšit finanční podporu Akademiím Českého hokeje a Sportovním centrům mládeže. Cílem finančního navýšení je zlepšení podmínek pro lepší práci trenérů.
ELJ: Boltvan si díky lásce k hokeji plní sny. Brácha mě hodně inspiroval, vypráví
Vede bodování juniorské extraligy, k tomu má za sebou první starty mezi seniorskou elitou a příští týden ho čeká i debut v české reprezentaci. Zdá se, že pro brněnského útočníka Adama Boltvana se v probíhající sezoně všechno vyvíjí správným směrem.
U17: Bitvu s Kanadou rozhodly nájezdy. V nich byli úspěšnější čeští hokejisté
Česká reprezentace do sedmnácti let započala turnaj v Kanadě zápasem proti domácímu "bílému" celku. Svěřenci Pavla Patery šli do brzkého vedení, o které však během druhého dějství přišli. Třetí třetina nabídla dva české góly v závěrečné desetiminutovce, a tak duel dospěl do prodloužení. V něm se žádný ze střelců neprosadil a na řadu přišly samostatné nájezdy. O českém vítězství se rozhodlo až v 7. sérii.
Akce brankářské komise v listopadu 2023
Brankářská komise organizuje dva jednodenní kempy pro gólmany 4. až 9. tříd. Jeden v půlce listopadu ve Vlašimi, druhý ke konci měsíce ve Lhotě u Vsetína. Brankáři nejprve absolvují jeden speciální trénink na suchu, pak následují dva tréninky na ledě.