Články

Oficiální uvedení nových členů Síně slávy. Na ceremoniálu se také gratulovalo jubilantům
Čtvrtek nebyl pouze dnem, kdy sehrálo národní mužstvo první zápas Švýcarských her v pražské O2 areně s Finskem. V útrobách arény totiž ještě před zápasem došlo k uvedení nových členů do Síně slávy českého hokeje a také ke gratulacím k významným životním jubileím již uvedeným členům síně slávy.
ELD: Základní část opanovaly Třinec a Vary. Nadstavba začíná už ve středu
Základní část Extraligy dorostu je minulostí a její finální výsledky prošly od minulého týdne jen kosmetickými úpravami. Čelo v obou případech uhájili dlouhodobí lídři, Třinec si nakonec připsal o jeden bod více než Karlovy Vary. A jelikož bylo o top pětkách obou skupin rozhodnuto ještě před koncem první části soutěže, byly nadstavby rozlosovány už před 27. kolem. Obě skupiny se oficiálně rozehrají v pátek 22. prosince, předehrávky jsou však na programu už ve středu.
ELJ: Plzeň září, nedaří se Vítkovicím a Motoru. Kometa dvakrát otočila z 0:3
Hodně rušný týden má za sebou DHL extraliga juniorů, vždyť začal už vloženým pondělním kolem. Po velmi těsném postupu se u špice elitní skupiny drží pražská Sparta, která si mimo jiné vyšlápla v atraktivní přestřelce na Kometu, zato nižší skupině jasně vévodí Plzeň. Dva celky zůstávají po pěti utkáních bez vítězství.
ELJ: Katolický skočil v patnácti do juniorky. Chci nabrat sílu a dávat góly, hlásí
Jenom hrstce hráčů se poštěstí v patnácti letech nastoupit do juniorské extraligy. Po brankáři Martinu Psohlavcovi, který zaujal v Karlových Varech, se této pocty dočkal útočník Šimon Katolický z Jihlavy. A jestliže Psohlavec pomohl Energii k postupu, Katolický v prvních pěti startech zaznamenal dva góly!
Další možnost vidět Čechy. Pořadatelé MS uvolní do prodeje stovky vstupenek
Jak slíbili, tak konají. Organizátoři Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 v úterý 19. prosince v 10 hodin uvolní do prodeje vyšší stovky denních balíčků na většinu zápasů včetně utkání domácí reprezentace.
Ženy: Lvice na konec turnaje porazily domácí výběr, prodloužení rozsekla Mlýnková
Svěřenky Carly MacLeodové se v závěrečném zápase turnaje utkaly s domácím výběrem. Díky vyrovnávací české trefě z třetí třetiny dospěl duel do prodloužení. V něm rozsekla nerozhodný stav šikovným nájezdem Natálie Mlýnková. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Klára Peslarová, jež si v utkání připsala několik důležitých zákroků.
A-tým: Český tým nestačil na Švédy, na závěr turnaje padl 3:5
Česká reprezentace se v posledním utkání Švýcarských hokejových her potkala se Švédy a šlo o přímý souboj o vítězství v turnaji. Hrál se ofenzivní hokej plný branek, nicméně na konci se radovali Švédové, kteří dokázali přehrát výběr trenéra Radima Rulíka 5:3.
U16: Nejmladší výběr čeká první turnaj v sezoně
Pro výběr do šestnácti let půjde o první turnaj v této sezoně. Až doteď byla reprezentační náplň svěřenců Milana Razýma v podobě kempů a přípravných zápasů. Do ostré akce ale půjdou o Vánocích, kdy se koná turnaj ve Švýcarsku.
ELD: Velký úspěch Zubrů! Držíme při sobě, proto jsme postoupili, raduje se Vlk
Deset postupujících týmů do vyšší nadstavbové skupiny Extraligy dorostu je jasných. A nejpřekvapivější jméno z nich? Jednoznačně Přerov! Nikoli však překvapivé z hlediska výkonů, protože Zubři zkrátka hrají velmi dobře. Daří se i útočníku Filipu Vlkovi, který do klubu přišel letos ze Vsetína a dostal se i do reprezentace.
A-tým: Pátá výhra pro národní tým! V prodloužení rozhodl Kempný
Česká reprezentace se v sobotu podvečer postavila domácímu celku. Na obou týmech byla vidět velká hladovost. Švýcaři toužili po prvních bodech, Češi zase chtěli zůstat stoprocentní. Průběh zápasu tomu odpovídal, střídaly se dobré pasáže obou týmů. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém se radovali Češi.