Články

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 14. 2. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (6.2.2019 – 14.2.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Reprezentace u17 vyhrála Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu
Česká reprezentace U17 vybojovala na hokejovém turnaji Zimního evropského olympijského festivalu v Sarajevu zlaté medaile. Svěřenci trenéra Karla Berana porazili v základní skupině celky Ruska (2:1) a Švýcarska (3:0) a ve finále si poradili s Běloruskem (3:1), překvapivým přemožitelem Finska.
Česká sedmnáctka vybojovala zlato Evropském olympijském festivalu mládeže
Česká reprezentace do 17 let ovládla Evropský olympijský festival mládeže. Svěřenci trenéra Berana nejprve porazili v základní skupině Rusko i Švýcarsko, v bitvě o zlato pak přehráli Bělorusy a domů si odváží zlaté medaile.
Informace z jednání výkonného výboru 14.2.2019
Výkonný výbor ČSLH na svém dnešním jednání rozhodl, že ve všech hokejových soutěžích – s výjimkou extraligy juniorů a vzhledem k dohodnutému cyklu, který vyprší v příští sezóně, dočasně také Chance ligy – budou zavedeny přímé postupy a sestupy. V Tipsport extralize bude tento princip zaveden od sezóny 2019/20 s tím, že sestupovat bude nejhůře umístěný klub v základní části extraligy a postoupí vítěz play off druhé nejvyšší soutěže. „Přímé postupy a sestupy považuji za sportovně nejspravedlivější,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Navíc tak vzniká prostor pro prodloužení sezóny.“
Českou sedmnáctku čeká druhý únorový turnaj: Evropský olympijský festival mládeže
Národní tým do 17 let má před sebou druhou únorovou reprezentační akci. Svěřence trenéra Berana čeká Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Čeští mladíci se ve skupině střetnou s Ruskem a Švýcarskem, turnaj poté uzavřou duelem o umístění.
Česká devatenáctka veze z turnaje ve Finsku druhé místo
Povedený turnaj má za sebou česká reprezentace do 19 let. Svěřenci trenéra Bruka vezou z Finska druhé místo za suverénními Švédy. Nejproduktivnějších českým hráčem byl Zdeněk Sedlák s osmi kanadskými body.
České reprezentantky do 16 let jasně ovládly turnaj v Selbu
Nejmladší česká hokejová reprezentace žen má za sebou velmi úspěšné představení v německém Selbu. Na turnaji hráček do 16 let vyhrály svěřenkyně trenéra Heindla všechny tři zápasy a domů si tak odvezly jednoznačné první místo.
Českým reprezentantkám na turnaji v Rusku těsně unikl bronz
Česká hokejová reprezentace žen na turnaji v ruském Dmitrově sahala po třetím místo. V bitvě o bronz vedly svěřenkyně trenéra Nováka nad Švédkami 1:0, napínavý zápas nakonec těsně ztratily a musely se spokojit se 4. místem.
Výhra nad Švédskem na lepší než 4. místo na turnaji ve Finsku nestačila
Česká šestnáctka skončila na turnaji ve Finsku na čtvrtém místě, přestože se jí podařilo porazit jinak suverénní Švédsko. Další dva duely ale svěřenci trenéra Hakena prohráli a zpět do České republiky se vrátili s posledním místem.
Národní tým po 25 letech ovládl tradiční turnaj EHT ve Švédsku
Už po druhém hracím dnu na Beijer Hockey Games bylo jasné, že prvenství si domů odveze česká hokejová reprezentace. Svěřencům trenéra Říhy k tomu stačily dvě výhry. Národní tým slaví triumf na tomto turnaji po dlouhých 25 letech a nic na tom nezměnila ani závěrečná prohra s Ruskem.