Články

Splněný sen malého sledge hokejisty, zatrénoval si s národním týmem
Michal Tereska, dvanáctiletý chlapec z Chrudimi, trpí dětskou mozkovou obrnou, která jej upoutala na invalidní vozík. Od pěti let hraje sledge hokej za pardubické Mustangy. Sport, ale hlavně lední hokej je Míšův život. Organizace Cesta za snem ve spolupráci s generálním partnerem národního hokejového mužstva ŠKODA AUTO se rozhodli věnovat Míšovi životní zážitek, zatrénovat si s Českou reprezentací. Setkání, které bylo pro Míšu překvapením, se 1. května uskutečnilo v brněnské DRFG Aréně před začátkem mezinárodního přípravného šampionátu před mistrovstvím světa Carlson Hockey Games.
Ženská šestnáctka slaví evropský bronz, v Příbrami vyhrály Rusky
Na prvních dvou ročnících Evropského poháru získaly české hokejistky do 16 let stříbrné medaile, ani letos v Příbrami nezůstaly bez cenného kovu. Na domácí půdě si došly pro bronz díky vítězství 3:1 nad Rakouskem v zápase o třetí místo. Turnaj vyhrály Rusky, které ve finále zdolaly Finsko 3:0.
Trenér Miloš Říha zveřejnil nominaci na Carlson Hockey Games
V čtvrtek startuje v Brně turnajová generálka české hokejové reprezentace na mistrovství světa. Carlson Hockey Games se tentokrát odehrají v brněnské DRFG aréně a trenér národního týmu Miloš Říha zveřejnil nominaci na tento domácí vrchol sezony, v neděli je poté na programu nominační tisková konference k samotnému mistrovství světa na Slovensku.
Hokejisté Třince získali podruhé v historii titul v nejvyšší české soutěži
Po dvouleté nadvládě brněnské Komety má Tipsport extraliga nové vládce. Hokejisté Třince udolali ve finále Liberec 4:2 na zápasy a slaví druhý titul ve své historii. Šestý zápas série rozhodl až v 57. minutě svou první trefou v play-off Vladimír Roth a nastartoval tak třinecké oslavy. Zlato tedy berou Oceláři, stříbro Bílí Tygři a bronz za sezonu 2018/2019 patří Plzni.
Senzace domácích hokejistů, Švédové ovládli MS osmnáctek! Slovensko sestupuje do nižší divize
Švédsko možná vyhlásí 28. duben národním svátkem, tamní hokejisté do osmnácti let totiž senzačně ovládli domácí šampionát, když ve finále přehráli Rusko 4:3 v prodloužení. Bronz putuje do Spojených států, Slováci prohráli rozhodující duel o udržení a sestupují.
O zlato bude hrát Rusko a domácí Švédsko, Slováci si vynutili třetí zápas o udržení
Oba semifinálové duely mistrovství světa hráčů do 18 let dotáhli k výhře papíroví outsideři! V prvním duelu Rusko porazilo do té doby patrně nejžhavější kandidáty na zlato Spojené státy, v tom druhém udělali domácím příznivcům obrovskou radost Švédové, kteří si poradili s Kanadou.
Mladé Češky si v Příbrami zahrají semifinále, narazí na Finsko
V Příbrami vyvrcholil program základních skupin Evropského poháru hokejistek do 16 let. Český tým vyhrál první tři utkání, potom v dramatické bitvě podlehl v prodloužení Rusku a ve skupině B obsadil druhou příčku. Nedělní semifinálový souboj tak svede s Finskem, o druhou vstupenku do pondělního finále se poperou Rusko s Rakouskem.
Bartošák udržel čisté konto, Češi podruhé vyhráli nad Slovenskem!
Národní tým po krátkém odpočinku vyzval v odvetném utkání Slovensko. Trenér Miloš Říha udělal několik změn v sestavě, když nasadil do branky Patrika Bartošáka. První utkání po příletu zpoza Atlantiku odehrála dvojice z Philadelphie Jakub Voráček a Radko Gudas. Federální derby rozhodla první třetina, kterou opanovali Češi 2:0, stejně jako celé utkání. Brankář Patrik Bartošák pochytal všech 27 střel a připsal si čisté konto.
Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 startuje!
M​istrovství světa v para hokeji Ostrava 2019​ je tu! Čeští para hokejisté otevřou soubojem s Japonskem domácí mistrovství světa, které od 27. dubna do 4. května hostí Ostrava. Na ostravském ledě se představí osm elitních světových para hokejových týmů. Ostravar Aréna, dějiště turnaje, přitom v posledních dnech prošla značnou proměnou. Pro potřeby šampionátu zaměstnanci haly upravili mantinely i střídačky a trestné lavice.
Češi porazili Slováky a dál jsou stoprocentní!
Čeští hokejisté se v rámci Euro Hockey Challenge postavili třetímu soupeři. Říhovi svěřenci tentokrát odcestovali na Slovensko, kde vyzvali domácí tým. Na zaplněném stadionu Pavla Demitry se odehrál překrásný zápas s výbornou diváckou kulisou. Češi nakonec vyhráli 3:1.