Články

České juniorky odehrají první zápasy v nové sezoně na turnaji v Maďarsku
České reprezentantky do 18 let se po přípravném kempu v Uherském Brodě přesunuly do Maďarska, kde odehrají turnaj tří zemí. Svěřenkyně trenéra Heindla se střetnou nejprve se Slovenskem a poté se stejně starým domácím výběrem.
David Pastrňák převzal vítěznou trofej Zlatá hokejka 2021
Popáté v řadě korunovaný král českého hokeje, David Pastrňák, dnes v Praze převzal vítěznou trofej od ředitelky pořádající agentury BPA sport marketing Jany Obermajerové.
Češky zůstávají neporaženy! Maďarky uspěly nad Dánky a Finky porazily Rusky
Český tým zůstává na mistrovství světa žen v Calgary stále neporažen. Ve čtvrtém utkání turnaje si Češky poradily s Němkami a ovládli skupinu B. V dalším utkání skupiny B slavily první vítězství v historii elitní skupiny MS žen Maďarky, které porazily Dánky vysoko 5:1. Vysokým rozdílem uspěly také Finky, které si bez inkasované branky poradily s Rusky v poměru 4:0.
Turnaj U20 v Hodoníně můžete sledovat živě na HokejkaTV
Česká reprezentace do 20 let se ukáže na prestižně obsazeném turnaji domácím fanouškům. Do Hodonína totiž dorazily na turnaj Rusko, Švédsko a Finsko. Diváci mohou vidět vždy obě utkání v rámci hracího dne dohromady za 80 Kč. Přímé přenosy budou k dispozici i na HokejkaTV, odkazy najdete níže.
Zemřel Jan Suchý, dvojnásobný vítěz Zlaté hokejky
Ve věku šestasedmdesáti let zemřel Jan Suchý (1944), člen Síně slávy IIHF, Síně slávy českého hokeje a dvojnásobný držitel Zlaté hokejky.
Češky mají jistý postup do čtvrtfinále! Němky přehrály Dánky
Český národní tým se v Calgary prezentuje výbornými výsledky. Svěřenkyně trenéra Paciny vyhrály i ve třetím utkání mistrovství světa. Japonky porazily 4:0. Dařilo se i Němkám, která Dánky přetlačili 3:1.
Češky uspěly proti Maďarkám, zámořské velmoci potvrdily roli favorita
Ve třetím hracím dni se opět představil na scéně český národní tým. Svěřenkyně trenéra Paciny porazili Maďarky 4:2. Uspěly také hráčky Kanady, které vysokým rozdílem přejely Rusky, Američanky si s čistým kontem poradily s Finkami. Po třech hracích dnech je tak ve skupině B český tým lídrem a ve skupině A vládnou neporažené Kanaďanky.
Česká sedmnáctka přivezla do ČR z turnaje ve Švýcarsku druhé místo
Česká reprezentace do 17 let odehrála turnaj pěti zemí ve švýcarském Vispu. Po úvodní porážce od USA dokázali svěřenci trenéra Vlacha přehrát Švýcary, Němce i Slováky a zpět do České republiky přivezli druhé místo.
Japonky a Němky udržely na MS žen čisté konto, obrat předvedlo Rusko
Druhý hrací den Mistrovství světa žen v kanadském Calgary nabídlo dva duely skupiny B a jeden ze skupiny A. Německo si během první třetiny vypracovalo dvěma rychle po sobě jdoucími góly dvoubrankové vedení a nad Maďarskem zvítězilo s čistým kontem 3:0. Pevnou defenzivu předvedly také Japonky, které od 25. minuty až do konce zápasu držely nejtěsnější možný náskok nad Dánskem. Již druhý duel čekal ve skupině A Švýcarsko, jenže ani tentokrát i přes úvodní branku z 11. minuty neuspělo, Rusko otočilo vývoj zápasu na konečných 3:1.
Ženská reprezentace přehrála Dánky. Uspěly i Američanky a Kanaďanky
Mistrovství světa žen v kanadském Calgary odstartovalo. Světový šampionát otevřel duel českých hokejistek s Dánskem, ve kterém český národní tým zvítězil jasně 6:1. V noci uspěly také reprezentantky Spojených států amerických, které vynulovaly švýcarské protihráčky, i Kanada. Ta si v přestřelce poradila s Finskem.