Články

Rozhodnutí DK ELH – Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Petra Kodýtka na protihráče Lukáše Douderu, za který mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary (03. 12. 2021) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za vražení na mantinel.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 2. 12. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (26.11.2021 – 2.12.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Vznikl soubor testů pro porovnání technických dovedností mladých hokejistů
Pro kluby, které se věnují výchově mládeže, je určen unikátní soubor testů ke zjišťování hokejových dovedností hráčů ve věku 6–15 let.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Indrák (Kladno) a Kalus (Vítkovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Miroslava Indráka na protihráče Gustafa Vikinga Thorella, za který mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno (28. 11. 2021) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
Vedení TELH a představenstvo APK LH jednali o programu nejvyšší soutěže
Ředitel TELH Josef Řezníček jednal s představenstvem Asociace profesionálních klubů ledního hokeje o vládních opatřeních týkajících se nouzového stavu a jejich důsledcích pro nejvyšší soutěž.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 25. 11. 2021
Český hokej pokročil v digitalizaci agendy a řízení provozu
Český hokej zavedl od letošní sezóny elektronické vyplácení rozhodčích ve všech soutěžích. Učinil tak další krok v digitalizaci veškeré agendy související s řízením hokejového provozu, která byla zahájena před několika lety a v posledních dvou sezónách mimo jiné i v důsledku epidemické situace významně pokročila.
Trenér Jakub Petr zveřejnil nominaci na Evropský olympijský festival mládeže
V první polovině prosince se ve finském Vuokatti uskuteční Evropský olympijský festival mládeže. Hokejového turnaje U18 se zúčastní i česká reprezentace. Trenér české osmnáctky Jakub Petr zveřejnil nominaci, ve které figurují 2 brankáři, 6 obránců a 12 útočníků
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Martin Ševc (BK Mladá Boleslav)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Mountfield HK zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Martina Ševce v utkání BK Mladá Boleslav – Mountfield HK, které se hrálo 21. 11. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Chmielewski (HC Oceláři Třinec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Arona Chmielewského na protihráče Tomáše Havlína, za který mu byl v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec (22. 11. 2021) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.