Články

Češi na ZOH končí v osmifinále. Dále postupuje Slovensko a Dánsko
Na ZOH čekaly týmy první zápasy v play off. V ranních duelech postoupili do čtvrtfinále Slováci, kteří porazili Němce 4:0. V druhém utkání, které se hrálo ve stejný čas dokázalo Dánsko těsně porazit Lotyšsko a zajistilo si také účast mezi osmi nejlepšími. Českým národní tým čekal soupeř ze skupiny, ale tentokrát byli Švýcaři nad síly Čechů a ti tak končí před branami čtvrtfinále.
Jaromír Jágr slaví padesáté narozeniny
Olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Jaromír Jágr slaví padesáté narozeniny. Člen prestižního Triple Gold Clubu, Síně slávy českého hokeje a rekordman ankety Zlatá hokejka obléká dres Rytířů Kladno, v klubu je většinovým majitelem a působí i jako člen výkonného výboru Českého hokeje.
Začala aukce hraných dresů národního týmu žen z olympijských her v Pekingu
Česká hokejová reprezentace žen má za sebou olympijský turnaj v Pekingu. Cesta svěřenkyň Tomáše Paciny skončila po boji ve čtvrtfinále na hokejkách favorizovaných Američanek. Na webu www.sportovniaukce.cz byla spuštěna aukce originálních hraných červených dresů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Rhett Holland (HC Kometa Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Rhetta Hollanda na protihráče Ondřeje Rohlíka, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice vs HC Kometa Brno (11. 02. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Anthony Camara (HC Dynamo Pardubice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Anthonyho Camary na protihráče Otakara Šika, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice vs HC Kometa Brno (11. 02. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Napadení.
Češi v přesilovkách srazili Rusko, uspělo také Dánsko, USA a Německo
Úvodní duel dalšího hracího dne olympijských her si v derby rivalů lépe vedli Američané, kteří porazili Kanadu 4:2. Němce čekal duel s domácí Čínou a utkání skončilo těsným vítězstvím 3:2 pro Německo. Dánové se na turnaji prezentují ve skvělé formě a poradili si i se Švýcarskem 5:3. Český tým odehrál s Ruskem duel bohatý na góly, který svěřenci trenéra Pešána ovládli v prodloužení.
Rozhodnutí ředitele ELH – Rytíři Kladno
Ředitel TELH Josef Řezníček potrestal klub Rytíři Kladno za neúčast hlavního trenéra nebo pověřeného asistenta na tiskové konferenci po utkání Vítkovice Ridera vs Rytíři Kladno (28. 1. 2022) finanční pokutou ve výši 5 000 Kč.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 9. 2. 2022
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (3.2.2021 – 9.2.2022). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Češi porazili Švýcarsko po nájezdech, uspělo i Rusko a Švédsko
Český národním tým ve svém druhém vystoupení na turnaji porazil Švýcary 2:1 po samostatných nájezdech. V duelu Dánska s Ruskem byli úspěšnější Rusové, kteří na turnaji ještě neinkasovali. Švédsko si poradilo se Slováky 4:1.
Češky končí ve čtvrtfinále. Po statečném výkonu podlehly USA
Češky čekal ve čtvrtfinále těžký oříšek v podobě jednoho z nejlepších ženských týmů historie. Svěřenkyně trenéra Paciny předvedly statečný výkon, ale na USA to nestačilo. Ve čtvrtfinále padly 1:4.