Články

Novým řídícím orgánem Tipsport extraligy se stala APK LH
Na základě smlouvy mezi Českým hokejem a APK LH se řídícím orgánem nejvyšší hokejové soutěže Tipsport extraligy stala od 1. května 2022 Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.
Tipsport extraliga v období 2012–2022
Řídícím orgánem nejvyšší hokejové soutěže Tipsport extraligy byl v posledních deseti letech, v sezónách 2012/13–2021/22, výkonný výbor Českého hokeje a ředitelem soutěže Josef Řezníček.
MS U18: Titul patří Švédům, česká osmnáctka na 4. místě
Mistrovství světa do 18 let je definitivně u konce. Ve finálový den se lépe vedlo severským celkům. Nejprve v souboji s českým národním týmem otočili výsledek ve svůj prospěch Finové, obrat byl k vidění i ve finále, kdy USA nakonec podlehlo Švédům v poměru 4:6.
Národní tým vyhrál České hokejové hry a oznámil čtyři posily z finále Tipsport extraligy
Finálová série Tipsport extraligy dospěla ve čtvrtek do svého konce a generální manažer národního týmu s trenérem Kari Jalonenem ohlásili čtyři posily ze Sparty a Třince, které se k národnímu týmu připojí ještě před Švédskými hokejovými hrami.
První posily národního týmu z NHL: Hertl, Hronek, Jaškin, Simon, Šimek, Vejmelka a Vrána
Základní část NHL dospěla do svého konce, a tak může generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd s hlavním trenérem Kari Jalonenem zveřejnit dle dohody s nejlepší ligou světa seznam prvních posil národního týmu z řad klubů NHL.
Osmnáctka podlehla Američanům, proti Finům zabojuje o bronz. Do finále se probili Švédové
Čeští reprezentanti do 18 let se na světovém šampionátu v Německu bohužel do finále nepodívají. V semifinálovém duelu s favorizovanými Američany sice vedli, jenže pak o těsný náskok přišli a po porážce 1:6 je v neděli odpoledne čeká zápas o třetí místo s Finskem. O zlatou medaili se porvou Švédové s výběrem USA.
Po ELD slaví plzeňští hokejisté titul i v DHL ELJ
V mládežnických kategoriích ukázal klub HC Škoda Plzeň v sezoně 2021/22 svou sílu. Po ELD získali plzeňští hokejisté titul i v DHL extralize juniorů, když v sedmém zápase finále na ledě Liberce vyhráli 4:2. Prvenství v této kategorii slaví po 5 letech.
HC Oceláři Třinec ovládli potřetí v řadě Tipsport extraligu
Sezona 2021/22 v rámci Tipsport extraligy úspěšně dospěla do svého konce. Titul slaví potřetí v řadě HC Oceláři Třinec, kteří ve finále porazili Spartu 4:2 na zápasy. Do druhé nejvyšší soutěže spadli hokejisté Zlína, naopak Kladno příslušnost v Tipsport extralize udrželo.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 28. 4. 2022
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (22.4.2021 – 28.4.2022). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Osmnáctka porazila Švýcary a na MS si zahraje o medaili. V semifinále vyzve USA
Česká hokejová reprezentace do 18 let zvládla výborně čtvrtfinále se Švýcarskem a po jednoznačné výhře v poměru 8:0 postoupila do semifinále světového šampionátu. Čeští mladíci tak v německém Landshutu zabojují o cenný kov, v semifinále narazí na favorizované Američany. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Finové se Švédy.