26.04.2019 | Lukáš Mayer

Mladé Češky si v Příbrami zahrají semifinále, narazí na Finsko

V Příbrami vyvrcholil program základních skupin Evropského poháru hokejistek do 16 let. Český tým vyhrál první tři utkání, potom v dramatické bitvě podlehl v prodloužení Rusku a ve skupině B obsadil druhou příčku. Nedělní semifinálový souboj tak svede s Finskem, o druhou vstupenku do pondělního finále se poperou Rusko s Rakouskem.

Češkám se od začátku na turnaji dařilo, v prvních dvou zápasech doslova drtily své soupeře a národní tým mohl tyto duely brát jako přípravu na zbývající utkání. Bylo však nutné protivníky nepodcenit, což tým pod vedením Romana Heindla, Romana Kosiny a Martiny Pouskové dobře věděl a výsledky to jasně dokazují.

V prvním zápase si mladé reprezentantky připsaly do tabulky tři body díky vysoké výhře 7:1 nad Maďarskem, kterou řídila hattrickem Hana Haasová. V úterním utkání mladé hokejistky se lvem na hrudi přehrály Francouzky 8:1. Nutno dodat, že Francie přijela pouze se čtrnácti hráčkami do pole.

Ve středu přišel první těžký zápas, v němž se Češky utkaly s Japonskem. Velice vyrovnané utkání rozhodl gól na 2:1 v začátku 45. minuty, který padl z hole Barbory Bartákové. Poslední utkání základní skupiny čekalo české reprezentantky v pátek, kdy si to před velkou diváckou kulisou rozdaly s Ruskem o první příčku tabulky skupiny A.

Vyrovnaná partie nakonec Češkám přinesla pouhý bod. Díky proměněnému trestnému střílení Hany Haasové šly do vedení, na ruské vyrovnání odpověděla minutu poté druhou brankou Barbora Bartáková. Ve třetí třetině však sborná poslala dramatickou bitvu do prodloužení, které po patnácti sekundách ukončila Sofiia Lifatovová.

Domácí reprezentace tak v semifinále vyzve v neděli od 15 hodin Finsko, které ovládlo skupinu B. Druhou dvojici tvoří Rusko s Rakouskem. Maďarsko, Německo, Japonsko a Švýcarsko budou bojovat o konečnou pátou příčku, Francie a Norsko o devátou. Závěrečné bitvy jsou na programu hned v pondělí.

Výsledky skupiny A

Rakousko - Německo 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Norsko - Švýcarsko 2:3pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Rakousko - Finsko 2:1sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0 - 1:0)
Finsko - Norsko 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Švýcarsko - Německo 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Norsko - Rakousko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Německo - Finsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Finsko - Švýcarsko 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Německo - Norsko 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Švýcarsko - Rakousko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Maďarsko - Česko 1:7 (0:3, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Kreiszová – 4. Kalová (Kučerová), 10. Malicka (Pavlasová), 11. Gruntová (Haasová, Bartáková), 19. Dubová (Trnková), 21. Dýcková (Eignerová), 27. Eignerová (Mazancová), 29. Haasová (Gruntová)

Francie - Česko 1:8 (0:4, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 32. Barbiratiová – 1. Haasová (Bartáková), 3. Kalová (Pavlasová), 6. Haasová (Gruntová, Bartáková), 10. Gruntová (Bartáková), 23. Veverková (Hrubanová), 36. Mazancová (Eignerová), 38. Haasová (Bartáková), 42. Bartáková (Haasová)

Česko - Japonsko 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Trnková (Hrubanová), 45. Bartáková (Haasová) – 21. Itová (Nomuraová)

Česko - Rusko 2:3pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Haasová (TS), 24. Bartáková (Habartová) – 23. Lazarevová (Kovalenková, Ťurinová), 33. Šaškinová, 46. Lifatovová (Šaškinová)

Japonsko - Rusko 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Rusko - Maďarsko 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Japonsko - Francie 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Francie - Maďarsko 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Maďarsko - Japonsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Rusko - Francie 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

1. Rusko 4 3 1 0 0 15:5 11
2. Česko 4 3 0 1 0 19:6 10