14.11.2012 | Miroslav Přerost, Jiří Juřík

Turnaj čtyř reprezentací U20 očima trenérů Přerosta a Juříka

Juniorská reprezentace se v termínu od 8. do 10. lisxtopadu účastnila turnaje čtyř zemí ve švédském Sunsvallu. Zaznamenal zde tři těsné porážky. Trenéři Miroslav Přerost a Jiří Juřík předkládají hodnocení této akce, poslední před světovým šampionátem.

Příprava na turnaj

Příprava na turnaj byla zahájena 5. listopadu v Rokycanech. V tréninku byla věnována velká část obsahu nácviku hry ve středním pásmu, v přesilovkách a oslabeních. Ve video přípravách jsme se zaměřili na analýzu založení útoku, hry ve středním pásmu a nerovnovážných situací u mužstev Švédska, Ruska a Finska.

Reporty ze zápasů

1. utkání SWE - CZE 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branka: Matuš

Negativa:
  • nedostatečný pohyb v první třetině utkání
  • ztráty kotoučů v OP v oblasti okolo modré čáry !!!!
Report:
  • Do utkání jsme vstoupili zbytečně bázlivě, nedostatečným pohybem jsme soupeři umožňovali rychlé rozehrání a přečíslení ve středním a útočném pásmu. V této fázi utkání nás jednoznačně podržel výborný výkon brankáře.
  • Od druhé třetiny nastalo výrazné zlepšení v pohybu a zjednodušení hry ve všech pásmech
  • Výsledkem zlepšeného výkonu byly šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit.

2. utkání RUS – CZE  2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Report:
  • Do utkání jsme vstoupili znovu nekoncentrovaně, měli jsme problémy s rozehrávkou v OP díky dobrému napadání soupeře a našim nepřesným přihrávkám.
  • V těchto fázích utkání nás znovu udržel ve hře výborný výkon brankáře
  • S postupem času se naše hra zlepšovala, zlepšilo se založení útoku v OP a reorganizace útoku ve SP a díky tomu jsme se byli schopni dostat do brankových příležitostí.
  • Vše selhalo na slabé koncovce, menší střelecké pohotovosti a nedůrazu v předbrankovém prostoru.

Report:
  • Utkání bylo velmi vyrovnané, bohužel opět jsme zklamali v koncovce.
  • Utkání rozhodly individuální chyby a zbytečná vyloučení.
  • Soupeř sehrál přesilové hry do deštníku se zakončením z pravé strany.
  • Napadání soupeře nám ze začátku utkání dělalo problémy, ale s vývojem utkání (posunutí středního útočníka níže k obráncům) jsme jejich tlak eliminovali.
  • Velmi organizovaný výkon soupeře ve všech herních pásmech.

Závěr

Celkově jsme proti soupeřům zaostávali v koncovce, pohotovosti střelby a proměňování přesilových her.

V zápasech se Švédy, Rusy i Finy jsme v druhé polovině utkání byli aktivnějším týmem, ale neprosadili jsme se střelecky z důvodů shora již uvedených.