16.04.2012 | Robert Reichel

Trenérské hodnocení zápasů reprezentace U16 v Linköpingu

Reprezentační šestnáctka sehrála ve dnech 12. - 15. dubna 2012 tři utkání ve švédském Linköpingu. Trenérské veřejnosti předkládáme hodnocení těchto zápasů, ve kterých se český tým radoval jednou z výhry a dvakrát odešel poražen.
Na krátkém soustředění před odjezdem do Švédska jsme se věnovali hlavně  agresivnímu napadání po ztrátě kotouče - po teoretické i praktické stránce. Věděli jsme, že soupeř bude mít rychlý přechod z obrany do útoku a že bude precizní a silný v obranném pásmu. Nastoupili jsme proti starším hráčům (ročníky 94-96).

1. zápas
  • Nevyvedl se nám jen ve třetí třetině, kdy jsme upustili od výborné hry před naší  bránou.
2. zápas
  • Druhý zápas byl odehraný slušně, hodně jsme se poučili z chyb v prvním zápase.
  • Drželi jsme taktiku po celý zápas.
3. zápas
  • Ve třetím zápase jsme prohrávali 4:0, i když výsledek neodpovídal průběhu hry.
  • Během pěti minut jsme srovnali na 4:4, hlavně díky tomu, že jsme po Švédech šli  agresivně. Z toho plynuly jejich chyby.