10.09.2012 | Karel Manhart

Trenérské hodnocení utkání reprezentace žen se Slovenskem

Na první reprezentační sraz v této sezoně (přelom srpna a září 2012), která má pro nás dva vrcholy (únor – kvalifikace na OH a duben – premiérová účast na MS v elitní skupině) jsme naplánovali tři utkání se Slovenskem. Oba výběry nebyly kompletní. Nám chybělo deset hráček z posledního MS z důvodů zdravotních, povinností v zahraničních klubech, nástupu na školy v zámoří. Proto jsme do nominace zařadili více hráček nastupujících také v kategorii do 18 let, které splňují výkonnost a věkový limit startu za A-tým.
Ve všech třech utkáních jsme byli aktivnější, vytvářeli jsme na soupeře souvislý tlak, vytvořili jsme si spoustu střeleckých příležitostí, které jsme využili hlavně ve třetím zápase.

Do utkání jsme nasazovali čtyři útoky a tři obrané dvojice. Hráčka Polenská nastupovala ve dvou útocích a svou roli kapitánky družstva zvládla výborně. Musím vyzdvihnout také výkony obou brankářek, které nás svými zákroky podržely hlavně v prvních dvou utkáních.

S výsledky zápasů jsme spokojeni, celkové skóre 18:3 je pro nás milé překvapení. Důležité z pohledu širšího kádru je i to, že se střelecky prosadily i mladé hráčky.

Pozitiva:
  • návrat do sestavy hráček Mrázové a Melicheríkové (po delší pauze zvládly svou roli dobře)
  • znatelný rozdíl ve kvalitě a připravenosti našich mladých hráček ročníku 95, 96 v porovnání se soupeřkami stejné věkové hranice (zvýšení konkurence)
Soupeř:
  • Družstvo Slovenska patří mezi velmi silné soupeře, disponují velmi zkušeným a kvalitním kádrem, který má za sebou účast na OH a dvě sezóny v elitní skupině MS.