21.08.2013 | Robert Reichel

Trenérské hodnocení turnaje reprezentací U16 v Salcburku

V polovině srpna jsme s reprezentačním týmem hráčů do šestnácti let prošli první zápasovou zkouškou při turnaji čtyř zemí v rakouském Salcburku. Postupně jsme se střetli s Rakouskem (tým U17), Slovenskem a Ruskem. Předkládám hodnocení této akce.

Příprava před turnajem

Před turnajem v Salzburgu proběhlo třídenní soustředění v Českých Budějovicích. Pracovali jsme na herním systému, který chceme uplatňovat v našich utkáních, napadání v útočném pásmu a hra v obranném pásmu. Dále jsme se zaměřili na hru v oslabení a v přesilové hře.

Průběh turnajových utkání

První zápas turnaje jsme hráli s týmem Rakouska U17. Hráči soupeře byli fyzicky vyspělejší a silnější. Pro nás to bylo vůbec první utkání, i proto bylo vidět hodně nervozity a nepřesností. Někteří hráči zaostávali za očekáváním, v průběhu utkání jsme se ale zlepšovali. Dobrý výkon brankáře a dvě branky v závěru utkání při přesilové hře rozhodly o našem vítězství.

Druhý zápas jsme odehráli následující den s týmem Slovenska U16. Po špatném vstupu do utkání jsme od druhé třetiny soupeře převyšovali ve všech herních činnostech. Druhá třetina tohoto utkání byla naše nejlepší na celém turnaji. Opět jsme se dvakrát prosadili při přesilové hře.

Poslední zápas jsme odehráli proti týmu Ruska U16. Bylo to finále celého turnaje. Po dobrém vstupu do utkání, aktivní hře a několika šancích, jsem obdrželi dvě laciné branky v naší přesilovce a hned na to v našem oslabení. Od druhé třetiny byl soupeř lepší ve všech herních činnostech. Velice dobře bruslil, vyhrával souboje 1-1. Rusové byli silní na kotouči, důrazní v předbrankovém prostoru a v zakončování. Dobře sehráli přesilové hry, v kterých jsme obdrželi čtyři branky. Pro nás i pro hráče to byla poučná konfrontace a ukázka věcí, na kterých je potřeba zapracovat.