12.02.2015 | Petr Studnička, Pavel Arnošt, Jiří Šolc

Trenérské hodnocení turnaje čtyř reprezentací U16 ve Finsku

Hráči reprezentační šestnáctky se v únoru zúčastnili prvního turnaje 4 zemí ve Finském Riihimaki. Kromě našeho týmu se akce zúčastnily stejně staré reprezentační výběry Ruska, Švédska a domácího Finska. Nejprve jsme absolvovali krátké soustředění ve Slaném, odkud jsme se přesunuli do dějiště turnaje. Akce se zúčastnilo celkem 22 hráčů. (2 brankaři, 8 obránců a 12 útočníků).

Charakteristika hry českého týmu

V krátkém soustředění jsme opět pracovali na herním konceptu hry zaměřené na defenzivní a ofenzivní situace. Navázali jsme na práci na dvoudenním kempu v lednovém termínu, kde jsme se věnovali především defenzivním činnostem.

V tomto směru pro nás bylo opět velice přínosné, že jsme ještě před samotnou akcí sehráli přípravné utkání se starším dorostem Slávie Praha (2:4). Toto utkání jsme neodehráli podle našich představ a především z pohledu defenzivy v obranném pásmu nám ukázalo nedostatky, na kterých jsme měli čas pracovat. Zlepšení se projevilo v turnaji, kde naše defenziva fungovala velice dobře. Až na několikaminutový výpadek v utkání se Švédy jsme v této fázi hry v turnaji uspěli, což dokazuje fakt, že z 9 odehraných třetin jsme v 6 ani jednou neinkasovali.

Turnaj jsme zakončili s bilancí 2 výher a 1 porážky. Při rovnosti bodů se Švédskem a s Finskem nás od celkového vítězství dělilo pouze horší skóre.

Hodnocení utkání

ČR „16“ – Finsko „16“ 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: Safin (Škvrně), Kern (Kvasnička, Mikyska), Machala (Zadina), Škvrně.

Na úvod turnaje nám byl soupeřem domácí tým Finska. Z naší strany se jednalo o velice koncentrovaný komplexní výkon, jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Čtyřmi brankami v druhé části utkání jsme rozhodli o jednoznačném vítězství. Organizovanou hrou jsme měli utkání od začátku až do úplného závěru pod kontrolou.

Pozitiva:
  • Stoprocentní plnění týmového herního konceptu
  • Výkon brankáře
  • Utkání odehrané bez jediného vyloučeného hráče
  • Blokování střel
Charakteristika hry Finska:
Vynikající bruslaři, kondičně výborně připraveni. Oproti Švédům silově méně vybaveni, ale určitě mají potenciál na zlepšení ve všech směrech. Vynikající přechod do útočné fáze. Vyrovnanost všech hráčů ve všech činnostech.

ČR „16“ – Švédsko „16“ 2:9 (1:5, 1:4, 0:0)
Branky: Machala (Kvasnička, Zadina), Zadina (Hrabík, Šalda).

V druhém utkání nám byl soupeřem tým Švédska. Po vyrovnaném úvodu jsme ubránili několik oslabení, ale ve druhé polovině první třetiny jsme na několik minut úplně vypadli z konceptu hry, což soupeř tvrdě trestal. Švédi nás v této fázi utkání převyšovali bruslařsky i silově, vyhrávali naprostou většinu osobních soubojů. Od druhé třetiny se naše hra zlepšovala, vyrovnali jsme se soupeři v počtu střeleckých pokusů a ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. Konečný výsledek neodpovídá průběhu utkání, soupeř byl velice produktivní, přičemž v utkání vstřelil i minimálně čtyři velice laciné branky.

Charakteristika hry Švédska:
Všichni hráči mají velmi dobré fyzické parametry, všichni jsou výborní bruslaři s dovedností na kotouči a důrazným zakončením. Jejich hra se vyznačuje kompaktností celé pětice hráčů, na prvním místě je týmový výkon. Ve většině situací volí správná řešení – jsou individuálně a takticky vyspělí.

ČR „16“ – Rusko „16“ 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: Safin, Kvasnička (Burda).

Poslední utkání turnaje jsme sehráli s týmem Ruska. Soupeři se hned v úvodu podařilo jít do jednobrankového vedení po naší individuální chybě. Od druhé třetiny jsme začali soupeře přehrávat a vytvářet brankové příležitosti, které jsme proměnili až na začátku třetí třetiny. Po úvodní brance v oslabení jsme ihned přidali další branku a tím rozhodli o zaslouženém vítězství po výborném výkonu.