25.12.2013 | Robert Reichel

Trenérské hodnocení trojutkání reprezentace U16 s Ruskem

Ve dnech 20. až 22. prosince 2013 jsme s reprezentačním výběrem hráčů do šestnácti let sehráli v Soběslavi, Strakonicích a Písku tři utkání s týmem Ruska. Ve všech zápasech nás soupeř porazil. Předkládáme hodnocení této akce, poslední v roce 2013.
Před zápasy s Ruskem proběhlo v Písku třídenní soustředění, na kterém jsme znovu pracovali na napadání pravým křídlem v útočném pásmu a také na aktivním forčekingu 2-1-2. Opět jsme se zaměřili na hru v boxu v obranném pásmu, přesilovou hru a oslabení.

ČR U16 – Rusko U16  2:6 (0:2,0:2,2:2)
Kodýtek (Hrala, Najman), Kodýtek (Hrala, Najman)
Střely 28:31
První zápas jsme odehráli v Soběslavi. Utkání sledovalo více než 700 diváků. Rusové byli od začátku lepší. My jsme začali zakřiknutě až bojácně. Nedokázali jsme se udržet na kotouči a soupeř nás převyšoval v pohybu i v individuálních dovednostech. Ve třetí třetině se nám povedlo hru malinko vyrovnat a vstřelit dvě branky.

ČR U16 – Rusko U16  0:6 (0:2,0:2,0:2)
Střely 20:36
Druhý zápas jsme odehráli ve Strakonicích. Tentokrát se nám povedl vstup do utkání a hráli jsme skoro celou první třetinu vyrovnanou partii. V závěru třetiny jsme po hrubých individuálních chybách inkasovali dvě branky. Od druhé třetiny byli Rusové jednoznačně lepší. Převyšovali nás v pohybu, kombinaci i individuálních dovednostech. Byli silnější v osobních soubojích a měli výbornou herní disciplínu po celé utkání.

ČR U16 – Rusko U16  1:5 (0:0,0:2,1:3)
Michnáč
Střely 16:33
Třetí zápas v řadě byl i přes výsledek z našeho pohledu nejpovedenější. Na začátku třetí třetiny se nám podařilo snížit na 1:2 a výsledkově byl zápas až do poslední minuty vyrovnaný (dvě branky v poslední minutě). Přesto soupeř ukázal znovu svoji sílu a kvalitu ve všech herních činnostech.

Pozitiva:
  • Třetí třetina prvního utkání
  • Ve třetím utkání jsme byli schopni udržet intenzitu hry
Negativa:
  • Někteří hráči národního mužstva nemají návyky hrát celoplošný hokej proti takovému týmu jako je Rusko (propadání, herní disciplína, bekčeking)
  • Prohrávání kotoučů při osobních soubojích, síla v osobních soubojích
  • Hra obránců: ustupování a hra 1-1 ve volném prostoru
  • Hra útočníků: nedokázali jsme se prosadit v situacích 1-1, přímočarost při protiútoku
  • Střelba: tvrdost, překvapivost, efektivita
  • Přesnost a volba přihrávek pod tlakem
  • Hra v PH – 0 branek (19 přesilových her)

Rusko U16

Výborné mužstvo s disciplinovaným výkonem po celé utkání. Neustálý pohyb hráčů s kotoučem i bez kotouče, přesné a tvrdé přihrávky. Individuální technika hráčů na vysoké úrovni. Tvrdá a přesná střelba. Kombinace a kreativita při hře i zakončení. Rychlý přechod do protiútoku a okamžitý bekčeking všech hráčů po ztrátě kotouče. Kolektivní výkon s několika výraznými individualitami.