• Název akce - MS U18 ženy
  • Místo konání - ČR, Přerov - Zlín
  • Přípravný kemp - Přerov 01. 01. 2017 – 06. 01. 2017
  • MS U18 ženy - Přerov 07. 01. 2017 – 14. 01. 2017
Hráčky do 18 let absolvovaly před začátkem MS šestidenní kemp v Přerově včetně modelového utkání s týmem Švédska, které se odehrálo ve Zlíně.

Na přípravný kemp a MS bylo pozváno 23 hráček z ročníků 1999 (11), 2000 (4), 2001 (7) a jedné hráčky 2002. Družstvo bylo složeno z 12 útočnic, 8 obránkyň a 3 brankářek. Hráčky absolvovaly 6 tréninkových jednotek na ledě a s tím spojenou suchou přípravu před a po ledě pod dohledem kondičního trenéra. Tréninkové jednotky byly zaměřeny na součinnost pětek, dvojic a trojic.

Prvotním cílem družstva bylo skončit na prvních dvou postupových místech ve skupině „B“ v Přerově, kde byly týmy CZE, JPN, SUI a FIN. Následný cíl bylo vítězství ve čtvrtfinále a boj o třetí místo.

Nominace hráček:

brankářky: Denisa Jandová, Kristýna Bláhová, Kateřina Juřicová
obránkyně: Zuzana Martinů, Adéla Škrdlová, Eliška Vozdecká, Magdalena Erbenová, Anna Kotounová, Aneta Cornová, Aneta Zachová, Denisa Pytlíková
útočnice: Veronika Bucifalová, Tereza Karlecová, Natálie Mlýnková, Nikola Dýcková, Barbora Machalová, Kateřina Zrnová, Klára Hymlárová, Martina Exnerová, Laura Lerchová, Šarlota Tomasco, Noemi Neubauerová, Kristýna Kaltounková

Charakteristika herního projevu ČR U18 ženy

Aktivní hra ve všech třech pásmech a ve všech herních situací. Snaha o aktivní hru všech pěti hráček na ledě. Individuální přístup obránkyň při zakládání útoků a pomáhání v přečíslování v útočné fázi hry. Aktivní napadání útočnic a zdvojování herních situací.

Pozitiva a silná místa ve hře ČR U18 ženy

Obětavý a týmový výkon. Snaha o moderní a rychlý hokej. Aktivní napadání v útočném pásmu. Odehraná oslabení v pozicích s aktivním přístupem. Hra v boxu obranného pásma.

Negativa a slabá místa ve hře ČR U18 ženy

Slabými místy družstva byla nedůrazná, nepřesná a nesilová zakončování. Prvky negativ utkání byly individuální chyby hráček. Přecházení středního pásma bylo více individuální než ve dvojicích či trojicích. Individuální slabší taktická připravenost v přesilových hrách. Dalšími negativy bylo časté nastřelování puků od modré čáry v útočné fázi hry našich obránkyň do blokujících soupeřek.

II. utkání ve skupině - 08. 01. 2017

CZE – SUI 2 : 3 (0 - 2, 1 - 0, 1 – 0, 0 – 0, 0 - 1)

III. Utkání ve skupině – 10. 01. 2017

CZE – FIN 3 : 2 (0 - 0, 1 - 0, 1 – 2, 1 - 0)

• prohraná druhá třetina 0 – 2
  • zbytečná dvě vyloučení v závěru druhé třetiny, kde jsme měli přesilovou hru 4-3, poté došlo k doskočení hráček z trestné lavice a nabídnutá šance hrát přesilovou hru 5-4. Obrat hry nastal ihned při doskoku hráček z trestné lavice únikem ruské hráčky a při pomalém bruslení se špatným vyhodnocením situace, kde místo zkrácení cesty k brance došlo v obranné třetině ke skoku pod nohy a vyloučení obránkyně D. Pytlíkové. Následně přišlo do půl minuty další obranné vyloučení útočnice V. Bucifalové, která tvrdě hákovala hráčku v situaci za naší brankou až do rohu hřiště. Tím jsme se z herních situací přesilových her dostali do oslabení 3 -5, kde tým Ruska dal druhou branku padesát vteřin před koncem druhé třetiny
  • Další zbytečné a netaktické vyloučení přišlo v situaci, kde jsme hráli přesilovou hru 6 – 4 bez naší brankářky a měli tlak na branku. Místo výhody a snahy o využití přesilové hry 6 – 4 v posledních dvou minutách utkání se však strkanice před brankou Ruska strhla v bitku.
Herní projev týmu RUS ženy:

• vyspělá kvalita prvních dvou pětek a brankářky, rychlé přechody do útoku, rychlá rozhodování hráček, taktická připravenost hráček, silové družstvo, kvalitně odehraný box v obranném pásmu, kde nejsou aktivní

• nevyužití brankových příležitostí a rozhodnutí utkání
  • zbytečná vyloučení - kde jeden faul ze hry byl akceptovaný pro hráčku V. Bucifalovou, která podrazila ujíždějící Finku v téměř samostatném nájezdu na branku, ostatních sedm faulů nebyly v herních situacích, které by si je žádali za cenu dvou minut (2 x podražení, 2 x hra do těla, 1 x ruce nahoře, 1 x nedovolené bránění, 1 x mnoho hráček na ledě)
  • náhodně inkasované branky
  • nevyužití PH 5 – 3 v závěru druhé třetiny
  • absence dvou hráček z první pětky (K. Hymlárová, N. Mlýnková)
  • neproměnění samostatného nájezdu v závěru třetí třetiny

• celoplošné bruslení, vyspělá kvalita prvních dvou pětek, rozdílové hráčky, rychlé přechody do útoku, rychlá rozhodování hráček

Celkové hodnocení:

MS v Přerově mělo výbornou diváckou atmosféru. Tréninkové, ubytovací a zápasové podmínky byly na kvalitní úrovni. Každým utkáním šla výkonnost českého týmu a hráček nahoru. Bohužel jsme se nevyhnuli výpadkům ze hry ve třetinách, individuálním chybám kde padly důležité branky ve čtvrtfinále a o páté místo, ale především neproměňování vyložených brankových příležitostí. Tým byl velmi soudržný a dokázal přehrávat silné týmy Ruska a Finska. Družstvo České republiky se prezentovalo a dokázalo hrát světově moderní hokej ve své věkové kategorii.

Odstupy papírově slabších týmů Japonska a Švýcarska se nadále zmenšují. V utkáních se silnou čtyřkou týmů Ruska, Švédska, Finska a Česka se ukazuje veliká vyrovnanost, kde utkání rozhodují maličkosti. Družstvo Japonska spadlo do nižší divize a naopak z divize do elitní skupiny postoupilo Německo.