29.08.2012 | Jan Fidrmuc

Trenérská zpráva z utkání reprezentace žen U18: CZE - RUS

Reprezentační tým hokejistek do osmnácti let sehrál ve dnech 24. až 26. srpna 2012 tři utkání s týmem Ruska. Ve všech duelech hraných ve Slaném se radovala česká děvčata. Předkládám trenérské hodnocení této akce.
Přípravná utkání ukázala výsledkově sílu družstva, které je útočně laděné. Kempu se zúčastnil širší kádr hráček, s kterým je potřeba pracovat a počítat po celý půlrok až do prosincového MS konané ve Finsku. Ročníky 95, 96 a 97 jsou hokejově silné a vyspělé.

V každém utkání jsme soupeřky přestříleli s dostatečným tlakem do branky. Utkání a především jednotlivé třetiny byly odehrány v rozdílných sinusoidách. Vždy byla jedna třetina odehrána v útlumu, jedna třetina byla z naší strany odehrána výborně a další rozhodovala výsledek utkání.

Kemp s přátelskými zápasy napověděl o síle družstva, kde k jeho přednostem patří především útočná fáze hry. Snaha všech hráček se adaptovat a přizpůsobit  reprezentačnímu hernímu stylu a filozofii družstva U18 byla viditelná. Reprezentace U18 zahrála tři kvalitní utkání s rovnocenným soupeřem, kterého má ve skupině na MS. Z utkáních jsme si vzali pozitiva i negativa.