02.01.2016 | Marek Janoš

Švýcarsko se udrželo v elitní skupině dvacítek, Bělorusové sestupují

Helsinky – Druhou výhru v boji o udržení si v helsinské Ice Hall Aréně připsali Švýcaři a příští rok se zúčastní mistrovství světa juniorů v Kanadě. Bělorusové po nedělní porážce 2:6 minimálně na rok elitní desítku opustí. Mezi nejlepší postupuje z I. divize A Lotyšsko.

Devátý hrací den juniorského šampionátu v Helsinkách přinesl pouze utkání o udržení. V tom švýcarský výběr zvítězil 6:2 a hladce tak zvládl sérii na dva vítězné zápasy. O výhře prakticky rozhodl Pius Suter, který do 13. minuty utkání zkompletoval čistý hattrick. Bunickij a Filippovič sice ještě do první sirény snížili, ale to bylo z jejich strany všechno.

Ve druhé a třetí části už Švýcaři pouze navyšovali vedení. Po 60 odehraných minutách světelná tabule ukazovala výsledek 6:2. Zatímco vítězové se mohli radovat ze setrvání mezi hokejovou špičkou, Bělorusko sestupuje. Příští rok se v top skupině představí Lotyšsko.

O udržení

Bělorusko - Švýcarsko 2:6 (2:3, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Bunickij (Vorobej, Bokun), 17. Filippovič (Bělevič, Pacenkin) – 4. Suter (Meier, Malgin), 4. Suter (Karrer, Siegenthaler), 13. Suter (Rod, Malgin), 29. Rod (Malgin, Kessler), 32. Thurkauf (Kessler, Riat), 36. Meyer (Egli, Thurkauf). Vyloučení: 8:2. Využití: 3:0. Diváci: 748.