21.04.2019 |

Slovenská osmnáctka nezvládla zápas o přežití a bude bojovat o udržení

Zápas o všechno mezi slovenským a lotyšským výběrem do osmnácti let odsoudil právě Slovensko k boji o sestup, s pobaltskou osmnáctkou totiž prohrálo 0:2. Soupeřem bude Slovákům buď Finsko, nebo Švýcarsko, rozhodne vzájemný úterní souboj těchto dvou zemí.

Na první branku si museli diváci počkat až do druhé periody, ve 26. minutě otevřel skóre duelu Ernests Ošenieks, který se prosadil jako vůbec prvním lotyšský obránce na turnaji. Neuběhly ani tři minuty a Lotyši udeřili podruhé, svou první trefu šampionátu mohl slavit Ralfs Jevdokimovs.

Tyto dvě branky během pouhých tří minut se nakonec ukázaly jako jediné v celém duelu, po šedesáti minutách se tak mohlo Lotyšsko radovat z účasti ve vyřazovacích bojích, naopak Slováci s nulou v kolonce bodů budou muset bojovat o udržení v elitní divizi MS U18.

Podstatně zajímavěji vypadala situace v Umea, tam na sebe narazilo překvapivě druhé Bělorusko s bez bodu posledním Švýcarskem. Právě alpská země vykročila do utkání skvěle, na přelomu 14. a 15. minuty totiž během pouhých 92 sekund nasázela hned tři branky a vypadalo to, že získá tři body.

Jenže Bělorusové se nevzdali, hned na začátku druhé periody snížili, a naopak jen šest sekund před druhou sirénou posléze vstřelili kontaktní gól. A co víc, dvojicí slepených gólů v 51. minutě svůj obrat zcela dokonali.

Ani to však nebyla poslední změna skóre, Švýcaři jen o necelou minutu a půl později odpověděli vyrovnávací brankou. Zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém se jen osmnáct sekund před poslední sirénou prosadil Jannik Canova, a vystřelil tak svému týmu nesmírně důležité tři body.

V úterním přímém souboji o vyhnutí se bojům o udržení totiž bude Švýcarsku stačit proti Finům jakkoliv bodovat.

Dnešní utkání skupiny A

Švýcarsko –Bělorusko 5:4 po prodl. (3:0, 0:2, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Rubanik (Fuss, Zuercher), 15. Marchand (Knak), 15. Salzgeber (Baragano), 53. Fuss (Zuercher, Schlaepfer), 65. Canova (Knak, Baragano) – 22. Pinčuk (Koljačonok), 40. Oksenťjuk (Kozorez), 51. Kuzněcov (Děmčenko), 51. Palčik (Koljačonok, Martynov).