11.02.2014 | Robert Reichel

Reprezentace U16: Trenérské hodnocení turnaje čtyř v Litvínově

S reprezentačním týmem hráčů do šestnácti let jsme ve dnech 7. až 9. února 2014 absolvovali turnaj čtyř zemí na domácím území, hrálo se v Mostě a Litvínově. Obsadili jsme celkové druhé místo, když jsme zaznamenali prohru p nájezdech se Švédskem, výhru nad Finy a prohru v základní hrací době s Ruskem. Trenérské veřejnosti předkládáme hodnocení akce.

Přípravný kemp

Před turnajem proběhlo v Litvínově čtyřdenní soustředění. Hráči absolvovali regeneraci, rozbory videa, tréninky na suchu, v posilovně i na ledě. Pracovali jsme na systému napadání pravým křídlem a hře v boxu v obranném pásmu. Dále jsme trénovali přesilovou hru a oslabení.

Hodnocení zápasů

ČR – Švédsko 3:4sn (1:0, 2:3, 0:0, 0:0, 0:1)
Střely 43:31
Šmerha (Karafiát, Kofroň), Polák (Najman, Hrala), Kodýtek (Najman, Zukal)

První zápas turnaje jsme odehráli v Mostě a poprvé jsme se utkali s týmem Švédska. Z naší strany to bylo dobře odehrané utkání. Opatrnou první třetinu jsme vyhráli 1:0. Potom nám Švédové dvakrát odskočili do vedení, ale pokaždé se nám podařilo vyrovnat. Ve třetí třetině a v prodloužení jsme měli převahu, kterou se nám nepodařilo využít ke vstřelení branky a prohráli jsme po nájezdech.

ČR – Finsko 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Střely 28:26
Karafiát (Michnáč, Stuchlík), Zachar (Reichel), Zachar (Doudera, Kofroň), Hrdinka (Šmerha)

Druhý zápas jsme odehráli v Litvínově. Poprvé jsme se utkali s týmem Finska. Zápas měl i přes opatrný začátek výborné tempo. Znovu se nám v utkání podařilo vyrovnat poté, co jsme dvakrát prohrávali a v závěru jsme vstřelili vítěznou branku. Dokázali jsme vydržet vysoké tempo i fyzické nasazení.

ČR  – Rusko U16  0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Střely 20:33

Třetí zápas (o první místo) jsme odehráli také v Litvínově před 2100 diváky. Prvních deset minut utkání bylo opatrných a bez větších šancí na obou stranách. Po obdržené brance v oslabení převzal soupeř iniciativu a dostal nás pod tlak. V tomto utkání nám chyběla osobní statečnost při hře s kotoučem. Často jsme se ho jen zbavovali a při náznacích šance jsem situace řešili nahozením na brankáře. Soupeř hrál v pohodě a jejich top hráči dominovali.

Švédsko U16
Velice šikovní hráči. Ne tak velké fyzické parametry jako hráči Finska, ale výborní bruslaři a hráči s vysokou individuální technikou. Rychlí a šikovní v situacích 1 na 1 a kreativní při přečíslení. Obránci se nebojí podporovat útok. Disciplína jak při utkáních, tak v tréninku.

Finsko U16
Silní a na svůj věk velice dobře fyzicky vybavení hráči. Týmová taktika na vysoké úrovni – téměř strojový systém bez velké kreativity, ale s přesným dodržováním týmové taktiky. Silní na kotouči. Tvrdá střelba.

Rusko U16
Velice kvalitní mužstvo s kolektivním a disciplinovaným výkonem po celé utkání. Nebyli v turnaji tak dominantní jako v prosincové třízápasové sérii s námi. Hráli více individuálně, ale jejich top hráči (Abramov, Popov) jsou velice nebezpeční. Když se dostanou do vedení jejich hra se ještě posune o stupeň výše. Individuální technika hráčů na vysoké úrovni. Tvrdá a přesná střelba.