Jak se usadit do parahokejové sledge, držet hokejky, po to, jak na ledě zatáčet nebo přihrávat. Zájemci, kteří se rozhodli parahokej vyzkoušet vůbec poprvé sbírali v Ostravě cenné zkušenosti od těch nejlepších. Kemp vedli reprezentační trenéři Jiří Bříza a Jakub Novotný s pomocí kustoda Vladimíra Kudely a fyzioterapeutky Michaely Dobešové. Vůbec poprvé parahokej vyzkoušel třeba šestadvacetiletý Daniel Palátka.
Sice už dříve se svým handicapem sportoval, nicméně další zdravotní omezení ho donutily předčasně ukončit slibně rozjetou ping-pongovou dráhu.
„Parahokej a kluky z repre jsem sledoval pravidelně, ale teď díky facebooku jsem zjistil, že se pořádají tyhle Parahokejové rozvojové kempy, tak jsem se přihlásil a vyšlo to,“ řekl ke své cestě od ping-pongu k parahokeji Daniel Palátka ze Sedlčan.
Sám uznává, že se prvního sklouznutí na ledě bál. Potrápila ho stabilita ve sledgi. I na tuto stránku se tentokrát trenéři s pomocí fyzioterapeutky reprezentace Michaely Dobešové zaměřili.
„Posadit někoho do saní vůbec poprvé je opravdu těžké, ale my jsme jim společně poradili, jak na to, aby měli co nejlepší odrazy, aby co nejpohodlněji, i s ohledem na jejich handicap, seděli od toho prvního sklouznutí,“ komentoval trenér Jakub Novotný.
Celkem absolvovalo všech 16 začínajících hráčů za čtyři dny sedm hodin tréninků na ledě i společnou parahokejovou teorii.
Více informací je k dispozici na webu Českého para hokeje.