Projekt je určen pro kluby mimo hlavní město Prahu a obě nejvyšší soutěže, Tipsport extraligu a WSM ligu. Profesionální trenéři mládeže, kteří musí vlastnit minimálně druhou nejvyšší licenci, se v nich věnují metodickému řízení trenérů přípravek a žákovských družstev, vedení alespoň jednoho z týmů, výchově prostřednictvím her, náborovým aktivitám, stejně jako kurzům bruslení pro mateřské nebo základní školy. ČSLH hradí jejich mzdy a zajišťuje pro ně metodické materiály, odborné vzdělávání i materiální vybavení.
O zařazení klubu do projektu rozhoduje řada kritérií, mimo jiné počet družstev v soutěžích minihokeje až starších žáků, poměr registrovaných hráčů k počtu obyvatel, kvalifikace navrženého trenéra, spolupráce se základními a mateřskými školami nebo spádovost oblasti, v níž oddíl působí. „Práce profesionálních trenérů mládeže se již projevila v nárůstu počtu klubů, které obsazují žákovské soutěže, stejně jako v rozšíření členské základny,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Počet družstev v soutěžích mladších a starších žáků vzrostl v posledních letech téměř o třetinu a kurzů bruslení se vloni zúčastnilo 8 700 dětí, z nichž 1 500 se v klubech zaregistrovalo. Vzhledem ke spoluúčasti municipalit navíc projekt přinesl v poslední sezóně do českého mládežnického hokeje doplňkových téměř deset miliónů korun z místních rozpočtů.“
V souvislosti s projektem uspořádal ČSLH ve středu 25. srpna 2016 schůzku, které se zúčastnili starostové, místostarostové a další zástupci měst, jednatelé a mládežničtí trenéři nově zařazených klubů. Na schůzku navázal odborný seminář profesionálních trenérů mládeže, věnovaný mimo jiné hrám na ledě, nácviku techniky bruslení, sportovní psychologii, správě aplikace Coach Manager nebo náborovému projektu „Pojď hrát hokej“.