07.04.2019 |

Potřetí vítězně! Češky porazily Japonky a jsou ve čtvrtfinále

Další utkání, další vítězství. České hokejistky zůstávají i po třech zápasech světového šampionátu ve finském Espoo stoprocentní, tentokrát zdolaly poměrem 3:1 hráčky Japonska. Svěřenkyně Petra Nováka v duely dominovaly, nakonec ale musely v závěru bránit těsný zákrok. O vítěznou branku se postarala Vendula Přibylová, chyceným trestným střílením se prezentovala Klára Peslarová.

Češky do utkání proti zemi vycházejícího slunce vstoupily lépe. Ve čtvrté minutě dorazila puk u tyče pohotová Denisa Křížová a o pět minut později zvýšila náskok českých lvic tečí Kolowratové střely Vendula Přibylová. Japonky většinu zápasu ztrácely, v 52. minutě si však vybojovaly trestné střílení. To Kubová proti výborně Peslarové neproměnila, ale za dvě minuty dostala svůj tým na dostřel jediné branky.

České hokejistky ovšem zabraly a konec zápasu zvládly skvěle defenzivně. Pojišťovací razítko pak v poslední minutě dala na výhru svým druhým gólem do prázdné branky v turnaji Tereza Vanišová a bylo rozhodnuto.

S vítězstvím si tak Češky zajistily postup do čtvrtfinále, a tím pádem záchranu v elitní skupině mistrovství světa. K výhře skupiny B a čtvrtfinálovému souboji proti třetímu týmu skupiny B jim v úterním střetnutí proti Němkám (od 17:00 SEČ) stačí zisk bodu.

Skupina B:

JAPONSKO – ČESKO 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Kubová – 4. Křížová (Pejzlová), 9. Přibylová (Kolowratová, Mašková), 60. Vanišová.
Rozhodčí: Hertrichová (Německo), Wiegandová (Švýcarsko) – Anex Dit Chenaudová (Švýcarsko), Mochovová (Rusko).
Vyloučení: 5:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 12:27 (3:7, 4:10, 5:10).
Diváci: 1 232.
Nejlepší hráčky: Haruka Toková – Klára Peslarová.
Japonsko: N. Fudžimotová – Hosojamadová, Šigová Ao., Koikeová, Suzukiová S., Sekiová, Toková, Jamašitová – Jonejamová, Miurová, Ukitaová – Osawaová, M. Fudžimotová, Takaová – Toková, Šigaová Ak., Kubová – Kojamaová, Enomotová, Jamašitová – Suzukiová K. Trenéři: Iizuka a Sieppi.
Česko: Peslarová – Kolowratová, Pejšová, Tejralová, Horálková, Zíková, Kosinová, Neubauerová, Zedníková – Pejzlová, Mrázová, Křížová – Mills, Hymlárová, Mlýnková – Vanišová, Patočková, Lédlová – Přibylová, Studentová, Mašková. Trenéři: Novák a Tejral.

NĚMECKO – FRANCIE 2:3 po prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Eisenschmidová (Karpfová), 22. Delarbreová (Spielbergová) – 1. Escuderová (Locatelliová), 29. Baudritová (Duvinová, Aurardová), 62. Aurardová.

Skupina A

FINSKO – ŠVÝCARSKO 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Tapaniová (Hiirikoskiová, Sallinenová), 18. Lindstedtová (Hiirikoskiová, Tulusová), 34. Välimäkiová (Rahunenová, Lindstedtová), 38. Karvinenová (Hiirikoskiová), 48. Tuominenová (Sallinenová, Karvinenová), 50. Karvinenová (Tapaniová) – 14. Rasseliová (Enzlerová.), 26. Müllerová (Bullová).

KANADA – RUSKO 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky:14. Spoonerová (Larocqueová, Jennerová), 25. Johnstonová (Daoustová), 27. Turnbullová (Spoonerová, Ambroseová), 32. Spoonerová (Nurseová, Jennerová), 36. Spoonerová (Fortinová) – 42. Ganejevová (Bataová).