06.04.2019 |

Oceláři Třinec slaví titul v DHL extralize juniorů

Oceláři Třinec ovládli sezonu 2018/2019 v DHL Extralize juniorů. Ve finálové sérii porazili Spartu ve dvou zápasech, po výhře 4:3 v prodloužení na ledě Pražanů zvládli i domácí odvetu. Třinečtí v dramatickém duelu prohrávali už 0:2, hlavně díky čtyřem gólům Adama Rašky zápas otočili na konečných 5:3.

1. finálový zápas

HC SPARTA PRAHA – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:4 po prodloužení (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Vitouch (Kropáček, Gajdoš), 46. Rousek (Kropáček, Čech), 51. Havlín (Kropáček, Gajdoš) – 18. Krč (Čmiel), 22. Peterek (Krzak), 26. Peterek (Raška), 67. Michálek (Čmiel). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Špringl. Vyloučení: 6:8, navíc Raška (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

2. finálový zápas

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC SPARTA PRAHA 5:3 (0:2, 5:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Raška (Peterek, Hladonik), 30. Raška (Michálek, Peterek), 36. Raška (Michálek, Peterek), 40. Raška (Hladonik, Peterek), 40. Krč – 13. Rousek (Kropáček, Vitouch), 20. Prymula (Pšenička), 32. Havlín (Pšenička, Prymula). Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 3:5, navíc Raška 5 minut a do konce utkání – Kropáček 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:1.