08.03.2014 | Tisková zpráva

Individuální statistiky základní části Tipsport extraligy 2013/14

Nejproduktivnějším hráčem základní části Tipsport extraligy se stal v sezóně 2013/14 Petr Ton, HC Sparta Praha, který shromáždil 67 bodů za 35 gólů a 32 asistencí. Druhou příčku obsadil jeho spoluhráč Jaroslav Hlinka (62), třetí Martin Růžička z HC Oceláři Třinec (55). Nejlepším střelcem základní části se stal se 35 góly Petr Ton, nejvíce asistencí, celkem 45, si připsal Jaroslav Hlinka.
Nejvyšší úspěšnosti zákroků dosáhl Matěj Machovský, HC Škoda Plzeň (93,67 %), nejnižšího průměru inkasovaných branek Tomáš Pöpperle, HC Sparta Praha (1,61). Nejvíce utkání s nulou odchytali Tomáš Pöpperle (rekordních 11) a Pavel Kantor, Mountfield HK (7).

V čele tabulky +/-, sledující účast při vstřelených a obdržených brankách, se seřadili Petr Kumstát (38), Jan Švrček (37) a Jaroslav Hlinka (30), všichni HC Sparta Praha. Nejvíc vítězných gólů si v sezóně 2012/13 připsal Jiří Šimánek, Mountfield HK (11), nejvíce branek v početní převaze vstřelil Martin Růžička, HC Oceláři Třinec (14).

Nejvíce minut v průměru na utkání strávil na ledě Petr Kadlec, HC Slavia Praha (24:03 minuty), nejúspěšnějším hráčem na vhazování byl Jiří Polanský, HC Oceláři Třinec (61,56 %).

Žebříček tzv. Radegast Indexu, hodnotícího jednotlivé hráče podle účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách, počtu hitů a zblokovaných střel, ovládli v základní části soutěže Michal Gulaši, HC Energie Karlovy Vary (309), Jan Výtisk, Bílí Tygři Liberec (293) a Jiří Vašíček (207).

Vzhledem ke změnám, které před sezónou zavedl ČSLH jako řídící orgán soutěže, jsou individuální i týmové statistiky výrazně podrobnější a přesnější než v minulosti. Řada ukazatelů se v nich objevila vůbec poprvé