29.12.2020 |

Český tým nestačil na Američany. Kanada nadělovala, uspěla i sborná

Českým juniorům třetí vystoupení na světovém šampionátu v Kanadě nevyšlo. Po cenném vítězství nad Ruskem česká dvacítka statečně vzdorovala hráčům Spojených států amerických, ale jen třetinu. V té druhé Američané třikrát udeřili a nakonec zvítězili rozdílem sedmi branek. Kanada nasázela deset gólů Švýcarům a Rusové přehráli Rakušany.

skupina A

Kanada – Švýcarsko 10:0 (1:0, 4:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 2. Tomasino (Byfield, Quinn), 22. Cozens (Perfetti, McMichael), 29. Pelletier (Zary, Byfield), 34. Suzuki (Byfield, Newhook), 38. McMichael (Cozens), 46. Byfield (Drysdale, Suzuki), 49. Byfield (Quinn, Pelletier), 50. Perfetti (Krebs, Newhook), 54. Guhle (Korczak, Krebs), 56. Pelletier (Byfield).

Kanadští hokejisté zatím prokazují na juniorském mistrovství světa parádní formu. Zvítězili ve všech třech zápasech a dosud neztratili ani bod. Javorové listy nyní sestřelily Švýcarsko. Byť tomu úplně nenasvědčovala první třetina, v níž skóroval pouze Tomasino. Kanaďané si do zbylých dvou částí schovali hned devět gólů a proti Švýcarům nakonec slavili sladké vítězství 10:0!

skupina B

USA – Česko 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, Johnson), 47. Zegras (Faber, York), 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 52. Boldy (Zegras, Caufield).

Česká dvacítka se postavila dalšímu gigantovi. Proti Američanům ale nezačala vůbec špatně, hrála odpovědně a během první části, která skončila bez branek, dokonce svého soupeře přestřílela. Ve druhé části ovšem zámořský výběr přidal, během deseti minut třikrát skóroval a zlomil odpor českého týmu. Ten v Edmontonu zapsal druhou vysokou prohru, závěrečný duel čeká české juniory na Silvestra, kdy od 20 hodin vyzvou Rakousko.

Rakousko – Rusko 1:7 (0:4, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 28. Peeters (Kasper) – 5. Amirov, 7. Podkolzin (Byčkov, Čisťakov), 14. Podkolzin (Kňazev, Amirov), 17. Chusnutdinov (Podkolzin, Byčkov), 42. Kňazev (Afanasjev, Chusnutdinov), 58. Afanasjev (Abramov, Gricjuk), 59. Gricjuk (Afanasjev, Byčkov).

Nejbližší soupeř českých hokejistů z Rakouska se do elitní skupiny vrátil po 11 letech a coby nováček zažívá velkou školu. Ve třetím utkání turnaje se alespoň poprvé střelecky prosadil, když Senna Peeters v duelu s Rusy snížil na 1:4. Sborná šla od začátku za povinným vítězstvím, hned v úvodní třetině skórovala čtyřikrát a nakonec zvítězila jasně 7:1.