08.08.2015 | ČSLH

Česká devatenáctka ovládla turnaj v Chomutově

Českým reprezentantům do 19 let vyšel první turnaj v nové sezoně na výbornou. Na Summer Hockey Challenge v Chomutově dokázali svěřenci trenéra Bruka bodovat ve všech zápasech. V závěrečném duelu porazili rozjeté Švýcary 2:1 a zajistili si tím zisk zlatých medailí.
Turnaj v Chomutově odstartoval ve čtvrtek po obědě vysokým vítězstvím Švýcarska nad Slovenskem. Tým ze země sýru a čokolády nedal mladým Slovákům šanci. Svěřenci trenéra Bokroše si ze zápasu odnesli debakl 0:7. Ve druhém čtvrtečním zápase mezi Českem a Německem se hrál vyrovnanější hokej. Za stavu 3:3 dospělo utkání do prodloužení, které po 23 vteřinách rozhodl Tomášek a zajistil Čechům bod navíc.

Tým ze Švýcarska ukázal svoji sílu i v pátek, když zaznamenal výhru nad Německem v poměru 6:1. I tentokrát viděli fanoušci v Chomutově vyrovnanější večerní zápas. Češi si opět zahráli prodloužení, ale tentokrát v něm byl úspěšnější soupeř ze Slovenska, který zvítězil 3:2 pp.

Závěrečný den turnaje rozhodl o medailových umístěních. První zápas Německo vs. Slovensko byl de facto soubojem o bronz, který lépe zvládli Němci. Vítězstvím 5:3 odsunuli Slováky na poslední pozici. Ve druhém sobotním utkání Češi věděli, že když Švýcary porazí v základní hrací době, budou slavit zlato. A tak se také stalo. Díky brankám Krenželoka a Waltera vyhrál domácí tým 2:1 a zvedl nad hlavu pohár pro vítěze Summer Hockey Challenge.