Články o národních týmech

Do finále postupuje Rusko a Kanada, boj o udržení rozhodne třetí duel
V sobotu se program šampionátu odehrával jen v Ostravar Areně. Hned dopoledne se o prodloužení série o udržení postarali houževnatí Kazaši. V odpoledním semifinále pak Švédy překvapili Rusové, druhým finalistou se stala po jasné výhře nad Finskem Kanada.
Čtvrtfinálové boje: seveřané s nulou, Češi i Slováci končí
Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2020 má za sebou čtvrtfinálový den, který znamenal konec českých i slovenských nadějí na medailové umístění. Češi před vyprodanou Ostravar Arénou nestačili na Švédy, Slováci pro změnu na Kanadu. V Třinci rozhodl o postupu Finů přes Spojené státy jediný gól, Švýcaři svoji senzaci z loňska proti Rusku nezopakovali. V úvodní bitvě o udržení si mnohem lépe vedlo Německo.
Čtvrtfinále je tady! Češi jdou na Švédsko, Finsko vyzve USA
Druhý den nového roku 2020 je na programu čtvrtfinále světového šampionátu juniorů a první ze dvou zápasů o udržení v elitní skupině. Vše odstartuje souboj Kazachstánu s Německem, následovat bude střetnutí mezi Švýcarskem a Ruskem. Ve tři hodiny se Kanada postaví Slovensku, od půl šesté začne duel Spojených států s Finskem a hrací den uzavře bitva domácího Česka se Švédskem.
České reprezentaci do 18 let nevyšel turnaj ve Švýcarsku
Česká reprezentace do 18 let získala na tradičním turnaji ve švýcarském Zuchwilu jeden bod. Svěřenci trenéra Karla Berana tak skončili na posledním pátém místě.
Češi padli s Kanadou, ta ovládla skupinu. Švýcaři přeskočili Finsko
Poslední den roku 2019 byl na juniorském světovém šampionátu ve znamení posledních utkání skupinové fáze. Rusové porazili jednoznačně 6:1 Německo, čímž si zajistili postup do čtvrtfinále, ten mohli slavit také Češi. Svěřencům kouče Varadi zápas s Kanadou nevyšel, doplatili na svá vyloučení a po prohře 2:7 postupují ze čtvrté pozice a ve čtvrtfinále se postaví proti Švédsku. Ve skupině B již o postupujících bylo rozhodnuto, Švédové potvrdili první místo výhrou 6:2 nad Slovenskem. Švýcaři v bitvě o druhé místo otočili vývoj utkání a porazili Finsko 5:2.
Češi brali z klání s USA bod, Švýcaři deklasovali Slováky. Tři body pro Švédsko a Kanadu
Předposlední hrací den základních skupin přinesl množství gólů, radosti, smutku i emocí. Český tým ve strhujícím souboji podlehl Spojeným státům v prodloužení, Kanada po debaklu s Finskem zabrala a ovládla duel s Němci. A v třinecké skupině se zrodily dvě vysoké výhry – Švédové nastříleli Kazachstánu sedm branek, Švýcaři zase přehráli Slováky poměrem 7:2.
Česká sedmnáctka na finské půdě třikrát prohrála
Česká reprezentace do 17 let má za sebou poslední akci roku 2019. Svěřenci trenéra Eismanna odehráli tři duely na finské půdě, jednou padli po prodloužení, jednou o gól a ve třetím případě prohráli 0:4.
Češky a Švédky slaví čtvrtfinále, Slovensko se utká se Švýcarskem o záchranu
Bratislavu v neděli večer zaplavila vlna české euforie! Češky skolily domácí Slovensko vysoko 5:1, ovládly skupinu B a postoupily do čtvrtfinále, v němž se utkají s Finskem, které padlo v bitvě o 3. příčku skupiny s Ruskem. Postup urvaly také Švédky, jež přetlačily Švýcarsko a zahrají si právě se sbornou. Skupinu A vyhrály po triumfu v zámořském derby Kanaďanky, o záchranu se utkají Slovenky a Švýcarky.
Američané vybojovali výhru nad Sbornou, Finsko poslalo Kazachy do boje o udržení
Během čtvrtého hracího dnu juniorského světového šampionátu v Ostravě a Třinci se uskutečnily pouze dva zápasy, a to bitvy mezi Kazachy a Finy a Spojenými státy a Ruskem. Třinecký duel kazašského outsidera s finským favoritem dopadl podle předpokladů, hokejisté Suomi si s přehledem dokráčeli pro výhru 7:1, čímž se rozhodlo o všech čtyřech postupujících ze skupiny A. Po vysoké výhře nad Kanadou klopýtlo Rusko, Spojené státy slavily výhru díky třem brankám na přelomu druhé a třetí třetiny.
Rusko zničilo Kanadu! Češi těsně podlehli Němcům, Slováci vyfasovali debakl
Třetí hrací den světového šampionátu juniorů přinesl zajímavé výsledky. Domácí Češi odpoledne nestačili na Němce a výrazně si zkomplikovali cestu do čtvrtfinále, Finové v Třinci nadělili Slovákům osm gólů. Reprezentace Ruska večer překvapivě rozdrtila Kanadu 6:0 a Švédsko si dle očekávání poradilo se Švýcarskem.