Články o národních týmech

Skvělý vzdor českých juniorek. Domácím Američankám podlehly 0:3
Druhý zápas na mistrovství světa do 18 let v Buffalu přiřadil českým hokejistám domácí Spojené státy. Národní tým favoritovi po celých šedesát minut vzdoroval a předvedl skvělý výkon v obraně, podpořený brankářkou Blankou Škodovou. Do 49. minuty držely Češky nejtěsnější ztrátu, nakonec prohrály 0:3.
Kanada ovládla šampionát v domácím prostředí, Slovensko získalo bronz
Javorové listy bez jakékoliv ztráty došly až na zlatý stupínek.Ve finálové přestřelce si Kanada dokázala poradit s Ruskem. Slovensko po dobrých výkonech během celého šampionátu dokráčelo až k zisku bronzu.
Finále juniorského šampionátu si zahraje Kanada s Ruskem
Rusko sice v základní skupině ztrácelo body, ale ve vyřazovacích bojích válcuje favority. Rusové po USA vyřadili i Švédsko, které porazili 4:1. Druhé semifinále ovládla suverénně domácí Kanada, která Slovensku nasázela pět branek. S elitní skupinou juniorského šampionátu se minimálně na rok loučí Německo, které v boji o udržení nestačilo na Švýcarsko.
Češi čtvrtfinále se Slovenskem nezvládli
Český tým nedokázal navázat na vynikající výkon s Ruskem a do bojů o medaile nezasáhne. Rusko vyřadilo USA. Skandinávské derby zvládli lépe Švédové. Kanada rozstřílela Dánsko. Švýcarsko vykročilo za udržením.
Osmnáctka v Zuchwilu nestačila jen na Finy
Reprezentační osmnáctka sehrála v termínu od 26. do 30. prosince 2014 čtyři utkání v rámci turnaje pěti zemí ve švývcarském Zuchwilu. Svěřenci trenérů Jakuba Petra a Petra Svobody si připsali tři výhry a jendu prohru. Nestačili pouze na celkové vítěze turnaje, hokejisty Finska.
Vítězství nad Ruskem posunulo český tým do vyřazovacích bojů
Český tým zvládl veledůležité utkání s Ruskem a do čtvrtfinále postupuje z druhého místa. Švédsko zlomilo odpor Švýcarska ve druhé třetině a základní skupinou prošlo bez bodové ztráty. Kanada předčila Ameriku. Finsko porazilo Německo 2:0.
Reprezentace U17: trenérské hodnocení zápasů s Finskem
Reprezentační výběr hráčů do sedmnácti let sehrál v termínu od 28. do 30. prosince 2014 tři utkání proti týmu Finska. Nejen odborné veřejnosti předkládáme hodnocení akce, v rámci které český tým dvakrát zvítězil a jednou prohrál po samostatných nájezdech.
Reprezentace U17 sehrála tři vydařená utkání s Finy
Reprezentační výběr složený z hráčů do sedmnácti let sehrál ve dnech 28. až 30. prosince 2014 tři zápasy proti družstvu Finska. Svěřenci trenérů Roberta Reichela a Patrika Augusty si připsali pomyslných sedm bodů, když zaznamenali dvě výhry a jednu prohru po samostatných nájezdech.
Dánsko získalo důležité dva body, Slovensko pustupuje ze 3. příčky
Houževnatí Dánové bodovali i ve třetím utkání na šampionátu, když tentokrát získali premiérové vítězství v elitní juniorské kategorii nad Švýcarskem. Slovenský útočník Martin Réway zaznamenal hattrick, čímž pomohl Slovensku k vítězství nad Německem 5:2.
Naděje na postup žije, Češi porazili Dánsko v prodloužení
Český tým získal důležité vítězství nad Dánskem, které může znamenat postup do vyřazovacích bojů. Amerika zaznamenala i třetí vítězství, když porazila Slovensko. Švédsko si zajistilo postup z prvního místa, když porazilo Rusko. Domácí Kanada zvítězila nad Finskem.