Články o národních týmech

Praha, Moskva a Pittsburgh - příprava české reprezentace na SP
Česká reprezentace se před Světovým pohárem sejde v neděli 4. září 2016 v Praze. Po povinných lékařských prohlídkách se bude v dalších dnech připravovat v O2 areně a ve středu 7. září odcestuje do Moskvy, kde ve čtvrtek 8. září sehraje první přípravné utkání s mužstvem Ruska. Do zámoří odletí po druhém přípravném utkání se stejným soupeřem, kterého přivítá v sobotu 10. září v pražské O2 areně.
Česká šestnáctka porazila Slovensko dvakrát 4:3
Dvakrát stejným poměrem 4:3 se podařilo českým reprezentantům do 16 let porazit své slovenské vrstevníky. Svěřenci trenéra Hakena tak pozitivně zakončili sezonu 2015/2016.
Po dvojzápase ve Finsku míří Češi do Znojma, vyzvou Švédy
Česká hokejová reprezentace má za sebou další část přípravy na mistrovství světa v Rusku. Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka vyhráli ve Finsku nad domácím výběrem jednou ze dvou případů. Češi se teď přesunou do Znojma, kde je čeká další dvojzápas. Na jihu Moravy vyzvou Švédy.
Česká šestnáctka zakončí sezonu dvěma duely se Slováky
Česká reprezentace do 16 let má před sebou poslední akci sezony, v Jihlavě o víkendu vyzve stejně staré Slováky ke dvěma zápasům. Oba duely se odehrají na menší ledové ploše jihlavského zimního stadionu, v sobotu se začíná v 17:00, v neděli ještě o dvě hodiny dříve.
Osmnáctka ve čtvrtfinále podlehla USA, končí i Slováci
Česká reprezentace do osmnácti let podlehla ve čtvrtfinále mistrovství světa Spojeným státům jasně 0:8. Národní tým se držel v první třetině, kterou odehrál bezbrankově, poté ale inkasoval tři góly a postupně získali navrch domácí. Češi tak končí ve stejné fázi turnaje a proti stejnému soupeři jako loni. V ostatních duelech uspěli favorité.
Češi proti Slovensku neudrželi dvougólový náskok, ve čtvrtfinále narazí na USA
Česká reprezentace vyzvala v posledním utkání základní skupiny v derby Slovensko. Češi už na začátku druhé třetiny vedli o dvě branky, náskok ale nezvládli udržet a z výhry se radovali Slováci. Češi tak ve čtvrtfinále narazí na dosud suverénní Američany, kteří prozatím všechny zápasy vyhráli v základní hrací době. Z vítězství se kromě Američanů a Slovenska radovala také Kanada a Švédsko.
Národní tým na MS do 18 let smetl Dány a získal jistotu čtvrtfinále
Český tým nasázel nováčkovi elitní skupiny celkem devět branek a pojistil si postup do čtvrtfinále. V noci na středu se v derby se Slovenskem utká o třetí místo ve skupině B. V ostatních duelech uspěli favorité, Slováci podlehli těsně Kanadě, vysoké výhry zaznamenalo Rusko a Švédsko. Tim Wahlgren zaznamenal nejrychlejší hat-trick v historii šampionátu osmnáctiletých.
V závěrečném turnaji sezony nevyšly české sedmnáctce závěry zápasů
I přesto, že česká sedmnáctka odehrála ve švédském Södertälje tři vyrovnané zápasy, skončila v závěrečném turnaji sezony na posledním místě. Svěřenci trenéra Arnošta prohráli s Ruskem a Švédskem v prodloužení a nad Finskem vedli už 3:1, ale kvůli nepovedené třetí třetině o body přišli.
České šestnáctce nevyšel turnaj ve Finsku
Předposlední akce sezony nevyšla české šestnáctce podle představ. Svěřenci trenéra Hakena nezískali ve Finsku ani bod a obsadili konečné čtvrté místo. Čeští mladíci si budou moct spravit chuť o víkendu v Jihlavě, kde odehrají dva zápasy proti stejně starým Slovákům.
Nedělní zkoušky na MS U18 favorité zvládli
Dva zápasy měl světový šampionát hráčů do osmnácti let na programu v neděli. Favorité v nich nezaváhali. Domácí Spojené státy si nejprve hladce poradily s Lotyšskem, kterému nasázely dvanáct branek a zůstávají na turnaji stoprocentní. Ve večerním střetnutí porazili Finové severské rivaly z Dánska.