Články o národních týmech

Češi se na Rakušany nadřeli, ale nakonec mají další výhru
Český tým vstupoval do duelu už s jistotou třetího místa a přesunu na čtvrtfinále do Herningu. Nad Rakušany rychle vedl 2:0, ale nakonec se pořádně nadřel. Málem nestačilo ani vedení 4:1, Rakousko ještě snížilo na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat nestihlo. Česko tak zakončilo skupinovou fázi vítězstvím. Na svého soupeře ve vyřazovací fáze si musí počkat do zítřejšího
Odpoledne klid, večer drama. Překvapili Němci
Odpolední zápasy nenabídly žádná překvapení. Češi si v kodaňské skupině poradili hladce s Francií a Spojené státy rozstřílely 9:3 Norsko. V duelech od 20:15 Švédsko vybojovalo další vítězství, tentokrát dokázalo porazit 5:3 houževnaté Švýcary. V Herningu překvapili Němci, kteří sice proti Suomi nebyli lepší, ale dokázali vydřít dva body za výhru 3:2 v prodloužení, jejich postup do čtvrtfinále je už však nereálný.
Znovu šestka! Češi si v Kodani poradili i s Francií
Čeští hokejisté se v předposledním zápase skupiny A nakonec nemuseli příliš stresovat. Stejně jako v duelu s Běloruskem, i proti Francii šli velmi brzo do vedení, které postupně navyšovali až na konečný počet šesti branek. Svého soupeře takřka ve všem přehrávali, svědčí o tom třeba střely, v nichž Francii přestříleli takřka o 40 pokusů. Bodově se pak dařilo Davidu Pastrňákovi s Romanem Horákem, kteří si připsali po dvou zásazích.
Devátý den MS: Slovensko trápilo Švédsko, Finové přejeli Kanadu. Bělorusko sestupuje
Další hrací den mistrovství světa nabídl zajímavá utkání. Slovensko nebylo daleko od výhry nad reprezentací Tří korunek, Finové si překvapivě hladce poradili s hvězdami nabitou Kanadou a z výhry se radoval také domácí tým Dánů, který si poradil s Jižní Koreou.
První tříbodová výhra! Češi nedali Bělorusům moc šancí
Česká hokejová reprezentace odehrála na šampionátu páté utkání a počtvrté se mohla radovat z výhry. Utkání rozhodla již v první třetině, ve které nasázela Bělorusům tři branky. V dalším dějství utkání už si Jandačovi svěřenci vedení víceméně pohlídali. V tabulce se tak čeští hokejisté posunuli na třetí místo.
Dánsko se po další výhře přiblížilo čtvrtfinále, Američané sestřelili Koreu třinácti góly
Dánsko si po senzační výhře nad Finskem poradilo i s Nory. Pořadatelská země letošního šampionátu zvítězila 3:0 a notně se přiblížila k vysněnému postupu do čtvrtfinále. Američané v duelu s Koreu rozpoutali třináctibrankový gólostroj. Kromě jedné trefy z úvodních minut soupeři vůbec nic nedovolili a oslavili povinné vítězství. Čeští hokejisté v pátečním duelu vsítili tři branky a po gólech Šuláka, Horáka a Řepíka udolali Bělorusko výsledkem 3:0. Ve stejné skupině A nadělila Francie Rakušanům „pětku“ a vybojovala důležitý triumf 5:2.
Uragán z Bostonu. Pastrňák s Krejčím zrežírovali výhru nad Rusy
Čtvrtý zápas a třetí výhra. Česká hokejová reprezentace nasázela ruské sborné čtyři branky a zvítězila nad odvěkým rivalem 4:3 v prodloužení. O všechny branky národního týmu se postaraly nejnovější posily z NHL. Útočné duo z Bostonu bylo na ledě vidět takřka u všeho, David Krejčí zaznamenal jednu branku a tři asistence, David Pastrňák se trefil hned dvakrát. Jeho druhý zásah byl navíc vítězný.
Kolos na kolenou, to Slováci se na šampionátu rozjeli. Řádil i McDavid
Sedmý den MS v Dánsku přinesl první ránu pro rozjetou ruskou mašinu, která proti Česku bere jen bod. Formu ale potvrdili Slováci. A jako obvykle i Kanaďané.
Překvapení jako hrom! Dánové obrali Finy o všechny body
Ve skupině B se zrodil výsledek, který nikdo nečekal. Finský „obr“ se nechal zaskočit od dánského „trpaslíka“ a odešel ze vzájemné bitvy bez bodu. Domácímu týmu vystřelil vítězství necelou minutu před koncem Hardt. V ostatních zápasech udávali taktovku papíroví favorité. Švýcari si poradili s Běloruskem a oslavili triumf 5:2, radovali se i Němci a Švédové. Hokejisté Tre Kronor nedali soupeři žádnou šanci a nasázeli Rakousku sedm gólů. S brankami nešetřilo ani Německo, jež rozstřílelo Koreu 6:1.
Řepík vystřelil Čechům výhru, favorité rozpoutali gólostroj
Pátý hrací den přinesl na světovém šampionátu v Dánsku spoustu zajímavých výsledků. Český národní tým sice nezačal duel se Švýcary dobře, nakonec ale zabojoval a vydřel výhru na nájezdy, kterou zařídil rozhodujícím nájezdem Řepík. V dalším duelu skupiny A Slováci otočili zápas s Rakouskem a urvali triumf 4:2. Výhru si připsali i Lotyši, již nadělili Koreji pět branek. Finsko rozstřílelo Nory ještě vyšším rozdílem, když zvítězilo 7:0.