Články

Rozhodnutí Disciplinární komise ELH: Ján Brejčák, Karel Kubát
Disciplinární komise ELH se na základě uloženého vyššího trestu zabývala ve zkráceném řízení zákrokem hráče Jána Brejčáka na protihráče Miroslava Holce a zákrokem hráče Karla Kubáta na protihráče Jozefa Kováčika v utkání HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov, které se hrálo 14. 11. 2012.
Trenérské hodnocení zápasů reprezentací U17 Česko - Finsko
V listopadovém termínu jsme se s reprezentačním výběrem do 17 let třikrát střetli s týmem Finska. Oproti srpnové akci v Chomutově se v týmu objevilo několik nových hráčů. Důvodem změn byly zdravotní či výkonnostní důvody. Přihlédli jsme k nominačnímu utkání, které se konalo 21. října v Havlíčkově Brodě, kde jsme viděli dva týmy po třech pětkách a tři brankáře.
Turnaj čtyř reprezentací U20 očima trenérů Přerosta a Juříka
Juniorská reprezentace se v termínu od 8. do 10. lisxtopadu účastnila turnaje čtyř zemí ve švédském Sunsvallu. Zaznamenal zde tři těsné porážky. Trenéři Miroslav Přerost a Jiří Juřík předkládají hodnocení této akce, poslední před světovým šampionátem.
Ženská reprezentace zvítězila na turnaji v Německu
Reprezentace žen se zúčastnila turnaje čtyř zemí v německém Füssenu, kde se nakonec radovala z celkového vítězství. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta nestačily jen na výběr Švýcarska, kterému podlehly v prodloužení, naopak zvítězily nad Německem a Slovenskem.
Trenérské hodnocení tří utkání devatenáctky ve Finsku
Reprezentační devatenáctka sehrála na začátku listopadu tři utkání ve Finsku. Ve všech třech případech zvítězili Finové, v druhém zápase rozhodlo až prodloužení. Předkládáme hodnocení této akce očima trenérů.
Devatenáctka se třikrát představila ve Finsku
Reprezentační devatenáctk amá za sebou trojutkání s juniorskou reprezentací Finska. Svěřenci trenéra Jakuba Petra se na severu Evropy představili ve dnech 9. až 11. listopadu 2012. Ve všech třech utkáních se z výhry radoval domácí tým, v prostředním duelu až po prodloužení.
Trenérské hodnocení zápasů šestnáctky se Švýcarskem
Reprezentační šestnáctka se ve dnech 8. až 10. listopadu představila v domácím prostředí v utkáních proti stejně starým hráčům Švýcarska. Před zápasy proběhla třídenní příprava ve Strakonicích, které se zúčastnilo 24 hráčů (3 brankaři, 8 obránců a 13 útočníků). Tým si v trojutkání připsal jednu výhru a dvě porážky.
Reprezentace U16 zvítězila nad Švýcarskem jen jednou
Reprezentační tým hráčů do šestnácti let sehrál od 8. do 10. listopadu 2012 tři zápasy se stejně starými Švýcary. Střetli se s nimi postupně v Příbrami, Písku a Strakonicích. V prvním duelu se z vítězství radoval domácí tým, další dvě klání patřila hostům.
Trenérské hodnocení dvojutkání ženské patnáctky s Německem
Znovu po měsíci jsme se sešli v Roudnici nad Labem a opět jsme se utkali se stejným soupeřem - Německem. Vzhledem k tomu, že jsme obměnili část kádru, čekala nás zajímavá konfrontace. Sám jsem byl zvědav, jak si nové hráčky povedou, a zároveň jsme měli srovnání, jak na tom tyto hráčky budou v porovnání s předcházejícími. Nově nominované nás rozhodně nezklamaly a byli jsme příjemně překvapeni jejich výkonností.
Nejmladší reprezentantky si dvakrát poradily se soupeřkami z Německa
Český výběr hokejistek do patnácti let sehrál dvě utkání proti Němkám. Mladé Češky si vedly velmi dobře a v obou duelech zvítězily. V Roudnici nad Labem si připsaly výhry 3:2 a 4:0.