27.11.2014 | Jiří Vozák

Trenérské hodnocení kvalifikace o postup do elitní skupiny MS žen

Ve dnech 8. až 11. listopadu 2014 jsme s ženským reprezentačním výběrem oabsolvovali kvalifikaci o postup do elitní skupiny mistrovství světa. V Japonsku jsme sehráli tři utkání, z výhry 2:1 na zápasy se nakonec radovaly Japonky, které uhájily svou pozici ve světové špičce. Předkládáme hodnocení kvalifikace a přípravných kempů.

Kemp v Hodoníně

Třídenního kempu (29. – 31. října) s plánovanými čtyřmi tréninky se před odletem zúčastnily hráčky:
Brankářky – Lhotská, Peslarová, Zechovská
Obránkyně – Flachsová, Lásková, Herzigová, Horálková, Zíková
Útočnice – Lédlová, Přibylová, Vanišová, Studentová, Manhartová, Bukolská, Vopravilová, Vonková

Na doplnění tří pětek se kempu zúčastnily náhradnice - Mazánková, Zedníková, Jančová.

Zbylé hráčky z Ruska - Tejralová, Polenská a z Ameriky - Mrázová, Křížová, Povová, Fialová a Pejzlová se k nám postupně připojily v Japonsku.

Kemp v Karuizawě

Ve dnech 2. až 6. listopadu proběhlo šest tréninkových jednotek a přípravný zápas s japonským celkem.

SEIBU PRINCESS RABBITS – ČESKÁ REPUBLIKA 1:7 (0:2, 1:1, 0:4)
Branky ČR: Povová 2, Vanišová 2, Horálková, Křížová, Polenská.

V přípravných kempech jsme se zaměřili na hru v oslabení, zakládání postupného útoku, rychlé zakončování situací 2-1 a 3-2. Nejvíce jsme se zaměřovali na hru v útočném pásmu, častou střelbu a tlak do branky. Hodně času jsme také věnovali videorozborům s ukázkami těchto situací. Tréninky probíhaly podle plánu, nevýhoda byla pouze v postupných opožděných příjezdech hráček z USA.

Kvalifikační zápasy

JAPONSKO – ČESKÁ REPUBLIKA 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Terašimaová (Ukitaová), 54. Koikeová (Kubová, Hiranová).
Rozhodčí: Johnstonová-Tottmanová (V. Brit.) – Fenstermacherová (USA), McGurryová (Kan.).
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0 Střely na branku: 20:28. Diváci: 821. Stav série: 1:0.

První utkání jsme začali lépe, hráli jsme trpělivě. Přestože jsme dostali první branku, byli jsme aktivnější. Ve třetí třetině jsme měli převahu a doplatili jsme na zbytečný faul šest minut před koncem, kdy jsme dostali druhou branku.

ČESKÁ REPUBLIKA – JAPONSKO 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Polenská (Bukolská), 50. Křížová (Mrázová).
Rozhodčí: Hoveová (Nor.) – Fenstermacherová (USA), Ri-Lee (Kor.).
Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 22:17. Diváci: 975. Stav série: 1:1.

Ve druhém utkání jsme měli horší první třetinu. Postupně jsme přebrali aktivitu a po vstřelení první branky jsme hráli aktivnější hokej potvrzený druhou brankou. Hráli jsme zodpovědně a bez zbytečných vyloučení.

JAPONSKO – ČESKÁ REPUBLIKA 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. M. Fudžimotová (Jonejamaová, Osawaová), 49. Nakamuraová (Takeučiová) – 52. Vanišová.
Rozhodčí: Johnstonová-Tottmanová (V. Brit.) – Te-ri (J. Kor.), McGurryová (Kan.).
Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 21:14. Diváci: 868. Konečný stav série: 2:1.

Ve třetím utkání jsme začali hodně špatně první třetinu, která skončila „jenom“ 1:0. Druhá třetin se z naší strany zlepšila a přebírali jsme aktivitu. Ve třetí třetině nás probudila druhá obdržená branka, na kterou jsme rychle odpověděli, ale čtyři vyloučení nás stála hodně sil a nepodařilo se nám vyrovnat.

Celkové hodnocení

Zápasy jsme odehráli v sestavě:
Peslarová (Lhotská) – Herzigová, Fialová, Tejralová, Zíková, Flachsová, Lásková, Horálková – Pejzlová, Křížová, Mrázová – Studentová, Polenská, Povová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Bukolská, Vopravilová, Manhartová – Vonková.

Všechny tři zápasy byly vyrovnané a bylo důležité, kdo vstřelí první branku. Japonky velmi dobře bruslily, měly nebezpečné přesilovky a mají nacvičené signály, které zodpovědně plní.

Na hru v oslabení jsme se připravili poměrně dobře. Aktivní hra v útočném pásmu nám vycházela i když jsme neměli dobrý pinčink jako v jiných zápasech. Problémy nám dělala hra v obranném pásmu. Největší náš problém byl opět v zakončování a proměňování šancí. Dále se projevilo, že nejsme častěji pohromadě v těžkých přípravných zápasech.