08.01.2015 | Martin Voltr

Senzační vedení nevydrželo. Češky jdou ve čtvrtfinále MS na Švédsko

Proti Kanadě chtěly české hokejistky do 18 let odehrát další dobrý zápas, cíl se jim ale nepovedl. Přestože po gólu kapitánky Pejzlové senzačně vedly, favorizovaný soupeř utkání ve druhé třetině dokonale otočil a vyhrál 7:1. Nejdůležitější utkání světového šampionátu ale čeká národní tým v noci z pátka na sobotu.

Javorové listy zpočátku předváděly trochu rozpačitý výkon a Michaela Pejzlová jim ve 12. minutě zasadila nečekaný úder. České juniorky tak vstřelily Kanadě teprve druhý gól v historii! Náskok jim ovšem nevydržel ani do konce první třetiny, poté se jim rozpadla do té doby výborná defenzivní hra a inkasovaly čtyři góly, které definitivně rozhodly o vítězi. Před třetí částí vystřídala Kateřinu Zechovskou v brance Blanka Škodová, jež kapitulovala ještě dvakrát.

Výsledek už nemohl nic změnit na tom, že ženská osmnáctka postupuje do čtvrtfinále ze čtvrtého místa skupiny A. Jejím soupeřem bude vítěz skupiny B ze Švédska, klíčový souboj celého turnaje mají Češky na programu v sobotu v 1 hodinu ranní středoevropského času. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Rusko s Finskem, zámořští favorité postupují přímo do semifinále. Sérii o udržení na dva vítězné zápasy proti sobě sehrají Švýcarsko s Japonskem.

Česká republika – Kanada 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Pejzlová (Hymlárová, Patočková) – 19. Giguereová (Potomaková, Coganová), 21. Potomaková (Giguereová, Hartová), 28. Coutu-Godboutová (Houstonová, Pozzebonová), 31. Hartová (Potomaková), 39. Agnewová (Huntová), 57. O'Neillová (Agnewová), 59. Potomaková (Giguereová).

Ostatní výsledky 3. hracího dne

USA – Rusko 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Samoskevichová (Dunne, Gilmoreová), 20. Samoskevichová (Roqueová, Marshallová), 24. Wokenová (Goreckiová, Dunneová), 29. Roqueová (Goreckiová, Gilmoreová), 37. Norbyová (Wokenová, Goreckiová), 44. Samoskevichová (Gilmoreová, Roqueová), 46. Shaverová (Davisová, Lonegranová) – 21. Korotkichová (Šokinová, Štarjovová).

Japonsko – Švýcarsko 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 60. Sakamotová (Toková) – 31. Quennecová (Enzlerová), 43. A. Müllerová, 56. A. Müllerová (Ruediová, Huwillerová).

Finsko – Švédsko 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Katajamäkiová (Hietaharjuová), 35. Halakaová (Savanderová, Kaitalaová), 38. Kaitalaová – 18. Adolfssonová (Olssonová, W. Johanssonová).