25.01.2015 | Michal Kuba

Reprezentační sedmnáctka přestřílela vysoce Švýcary

Vstup do celého turnaje vyšel reprezentaci České republiky na výbornou. Už po první třetině vedli Češi 2:1 a v dalších 40-ti minutách přidali dalších šest přesných tref. Ani výměna gólmanů nepomohla Švýcarům na zvrat ve třetí třetině. Výsledku také napomohl brankář Adam Brízgala, který se předvedl 25 zákroky. Na protější branku vyslali jeho spoluhráči téměř dvojnásobné množství střeleckých pokusů.
Úvodní branku na letošním Zimním evropském olympijském festivalu mládeže vsítil útočník Matyáš Kantner. Po srovnání vrátil vedení Čechům Martin Havelka a od této chvíle diktovali tempo zápasu naši reprezentanti. Třetí a tudíž vítězný gól zaznamenal v polovině normální hrací doby David Kofroň. Vysokou výhrou tak zaujímají Češi první místo ve skupině A.

Česko – Švýcarsko 8:2 (2:1, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Kantner (Budík, Vála), 14. Havelka (Karafiát, Budík), 30. Kofroň (Reichel), 34. Bělohorský (Karafiát, Kantner), 35. Reichel, 38. Budík (Vála), 49. Pavlík (Najman, Kachyňa), 52. Kantner (Budík, Bělohorský) – 9. Rooberts (Zeitner, Steinmann), 52. Berni (Oehen)
Střely na branku: 51:27. Trestné minuty: 22:39. Využití přesilových her: 2:0.