31.12.2014 | Robert Reichel

Reprezentace U17: trenérské hodnocení zápasů s Finskem

Reprezentační výběr hráčů do sedmnácti let sehrál v termínu od 28. do 30. prosince 2014 tři utkání proti týmu Finska. Nejen odborné veřejnosti předkládáme hodnocení akce, v rámci které český tým dvakrát zvítězil a jednou prohrál po samostatných nájezdech.

Přípravný kemp

Před utkáními jsme se sešli ke krátkému soustředění v Jihlavě. Odtrénovali jsme tři TJ na ledě, kde jsme si oživli náš herní systém (napadání, hra v OP, přechod SP), přesilové hry a oslabení. Hráčům jsme na videu ukázali rozbor předešlých utkání s mužstvem Finska.

Hodnocení utkání

28.12.2014 – ZS Třebíč
ČR U17 – Finsko U17  4:2 (2:0,1:1,1:1)
Kačírek (Sirota), Kofroň (Šmerha), Bělohorský, Kurovský (Novák, Havelka)

Po opatrnějším a nervóznějším začátku, se naše hra zlepšila. Dokázali jsme proměnit naše šance a odskočit soupeři do vedení. Nejlepší výkon jsme podali ve třetí třetině a také díky dobrému výkonu brankáře jsme utkání vyhráli.

29.12.2014 – ZS Moravské Budějovice
ČR U17 – Finsko U17  5:6 sn (1:3,1:1,3:1,0:0,0:1)
Šmerha (Kantner, Novák), Kodýtek (Haman, Kofroň), Reichel (Zachar), Šmerha (Bělohorský, Kofroň), Budík (Kofroň)

Měli jsme špatný vstup do utkání a v 7.minutě jsme po individuálních chybách prohrávali 0:3. Do konce první třetiny se nám podařilo vstřelit branku a od druhé třetiny jsme hráli velice aktivně. Dařil se nám forčeking a rychlé otáčení hry do přečíslení. Ve třetí třetině se nám podařilo utkání vyrovnat, i když jsme prohrávali 2:4 a 3:5. Mužstvo podalo bojovný a obětavý výkon a druhou a třetí třetinu jsme hráli velice dobře.

30.12.2014 – ZS Jihlava
ČR U17 – Finsko U17  6:2 (1:0,3:0,2:2)
Reichel (Haman), Bělohorský (Najman), Starosta (Kantner), Zachar (Hrdinka, Reichel), Haman (Zachar), Zachar (Novák)

Třetí utkání ve třech dnech. Po pomalejším začátku jsme velice dobře odehráli druhou třetinu, která utkání rozhodla. Podařilo se nám vstřelit 3 branky v přesilové hře. Celkově znovu dobrý, bojovný (osobní souboje) a obětavý (blokování střel) výkon mužstva.

Pozitiva a negativa

Pozitiva:
  • Výsledky utkání a výhra 6:2 ve třetím utkání ve třech dnech
  • Ve druhém utkání jsme se dokázali vrátit do utkání, i když jsme prohrávali 0:3, 2:4 a 3:5.