12.11.2014 | Robert Reichel

Hodnocení trojutkání reprezentací U17 Česka a Švýcarska

Ihned po příletu z Minneapolis, kde jsme absolvovali zápasy od 29. října do 2. listopadu, jsme s reprezentací U17 odjeli do Písku, kde jsme se připravovali na trojutkání proti výběru Švýcarska. Zápasy jsme pak sehráli ve Strakonicích, Soběslavi a Písku ve dnech 7. až 9. listopadu.
V rámci reaklimatizace jsme absolvovali několik tréninků na ledě, regeneraci a video rozbory. V trénincích jsme se zaměřili hlavně na herní systémy a přesilové hry.

Průběh utkání

7.11.2014 – ZS Strakonice
ČR U17 – Švýcarsko U17 3:4sn (3:2, 0:0, 0:1 - 0:0)
Zachar (TS), Kantner, Kofroň (Karafiát, Haman)

Po většinu utkání jsme kontrolovali hru, ale nedokázali jsme proměnit jasné brankové příležitosti. Soupeř využil 3 přesilové hry a vyhrál na nájezdy. Za celé utkání nepadla branka při hře 5-5.

8.11.2014 – ZS Soběslav
ČR U17 – Švýcarsko U17 5:7 (0:3, 2:2, 3:2)
Šmerha (Kachyňa, Janda), Karafiát (Novák, Pavlík), Kofroň (Pavlík), Kantner (Chalupa, Kodýtek), Karafiát (Kofroň, Novák)

Po špatné první třetině, kterou jsme prohráli 0:3 se náš výkon zlepšoval. Soupeř byl velice produktivní, hlavně v přesilových hrách a dokázal vždy odpovědět na naši kontaktní branku. Měli jsme horší pohyb a dělali zbytečné fauly, které soupeř trestal.

9.11.2014 – ZS Písek
ČR U17 – Švýcarsko U17 10:3 (2:1, 2:2, 6:0)
Zídek (Havelka), Reichel (Haman), Karafiát (Šmerha), Karafiát (Kofroň), Najman (Kachyňa, Janda), Kodýtek, Karafiát (Šmerha, Kofroň), Pavlík (Najman), Najman (Novák, Haman), Zídek (Havelka, Kantner)

Od začátku jsme byli aktivnější a lépe se pohybovali. Soupeř díky přesilovým hrám a vysoké produktivitě držel utkání vyrovnané po 2.třetiny. Ve třetí třetině se nám podařilo vstřelit 6 branek a utkání vyhrát jednoznačným výsledkem.