12.05.2016 | Vojtěch Martinek

Denní souhrn: destrukce Skandinávie, radost Kanaďanů

Česko rozstřílelo Norsko, Spojené státy smetly Francii, Rusko naprosto zničilo Dány a Kanada nakonec přetlačila Německo

Česko – Norsko 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Červenka (Pastrňák, Kundrátek), 10. Zohorna, 20. Kousal, 23. Kašpar (Kundrátek), 29. Šimek (Birner), 35. Řepík (Jeřábek, Kovář), 40. Kašpar (Zohorna, Doudera) Rozhodčí: Björk (SWE), Wiegand (SUI) – Chartrand-Piche (CAN), Ponomarjov (GER) Vyloučení: 6:6 Využití: 1:0 Diváci: 5 124

Čeští hokejisté předvedli výborný výkon i ve čtvrtém utkání letošního mistrovství a nemilosrdnou demolicí výběru Norska si tak jako první tým ve skupině A zajistili účast ve čtvrtfinále.

Velký podíl na dnešní výhře měl i brankář Dominik Furch, který je po sto dvaceti minutách v brance národního týmu na turnaji stále neprůstřelný. Zatím pochytal celkem jednapadesát střel.

USA – Francie 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Wideman (Foligno, Larkin), 37. Murphy (Matthews, Vatrano), 40. Compher (Hendricks, Motte), 42. Skjei (Larkin) Rozhodčí: Fonselius (FIN), Piechaczek (GER) – Fluri (SUI), Lazarev (RUS) Vyloučení: 6:4 Využití: 1:0 Diváci: 4 287

Reprezentanti Francie favoritům ze Spojených států úspěšně vzdorovali až do pětatřicáté minuty. Pak ale přišlo vyloučení Auvita a s ním i první americká branka.

Svěřenci Johna Tortorelly pak Francouzům nasázeli v průběhu následujících sedmi minut další tři branky a o majiteli bodů tak bylo rozhodnuto.

Rusko – Dánsko 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Marčenko (Dadonov, Zajcev), 13. Čudinov (Šipačjov, Panarin), 14. Zajcev (Burmistrov), 31. Mozjakin (Dacjuk, Ljubimov), 34. Mozjakin (Dacjuk, Bělov), 34. Širokov (Vojnov), 38. Dadonov (Šipačjov, Panarin), 42. Šipačjov (Dadonov, Panarin), 45. Šipačjov (Panarin, Dadonov), 56. Panarin (Vojnov, Šipačjov) – 30. Hansen (Eller, Ehlers) Rozhodčí: Fraňo (CZE), Öhlund (SWE) – Lederer (CZE), Pihlblad (SWE) Vyloučení: 3:8 Využití: 4:0 Diváci: 11 022

Tento zápas si Dánové rozhodně za rámeček nedají. Domácí sborná si totiž nebrala servítky a rozstřílela Skandinávce 10:1.

Nemalou mírou se na destrukci Dánska podíleli útočníci Vadim Šipačov a Artemi Panarin, kteří nasbírali celkem čtyři a pět bodů. Oba forvardy dnešní zápas vyšvihl do čela kanadského bodování turnaje.

Kanada – Německo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Hall (Murray), 24. Perry (Duchane, Brassard), 44. Hall (McDavid, Matheson), 47. Stone (Jenner, Rielly), 54. Ceci (O´Reilly) – 32. Reimer (Noebels, Kahun), 38. Akdag (Gogulla, Schutz) Rozhodčí: Kubuš (SVK), Wehrli (SUI) – Kaderli (SUI), Ritter (USA)Vyloučení: 4:3 Využití: 2:0 Diváci: 5 369

Kanada je na turnaji stále bez porážky, ale tentokrát byla cesta ke třem bodům těžší, než obvykle. Němci totiž hráčům s javorovým listem na prsou pořádně zatopili a po dvou třetinách byl stav vyrovnaný.

O výhře Kanady rozhodly trefy Halla, Stonea a Ceciho v poslední dvacetiminutovce, Javorové listy si tak připsaly již čtvrtou výhru na turnaji.